Respawn.pl

GODSENT z nowym składem! Na pokładzie byli gracze Fnatic i NIP

Autor: Marcin Kapusta

GODSENT zaprezentowało nowy skład CS:GO. Na jego czele w roli prowadzącego stanął Maikil “Golden” Selim!

Po epizodzie w Brazylii, na początku bieżącego roku szwedzka organizacja powróciła na rodzime podwórko. W składzie znaleźli się wówczas Erik “ztr” Gustaffson i Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora z Ninjas in Pyjamas, Joel “joel” Holmlund z Monte Esports, William “draken” Sundin, Alfred “RuStY” Karlsson oraz Maikil “Golden” Selim, który objął fotel głównego trenera sekcji CS:GO. Niemniej wyniki nie napawały optymizmem, co ostatecznie doprowadziło do rewolucji kadrowej. Pod koniec maja na rezerwie wylądowali joel, RuStY oraz draken, który dwa tygodnie temu przywdział trykot IKLA Esports.

Trzy dni temu (tj. 6 sierpnia) GODSENT ujawniło wyjściową piątkę. Do rywalizacji w roli gracza powrócił Golden, natomiast pozostałe wakaty wypełnił były duet 00PROSPECTS w postaci Johana “Hype’a” Engbloma oraz Jonatana “bobeksde” Perssona. Z kolei na stanowisko szkoleniowca powołany został były analityk Fnatic, Kevin “Kevve” Bohlin

Nowe twarze w GODSENT

Hype (21 lat) i bobeksde (19 lat) uważani są za jednych z najlepszych młodych adeptów szwedzkiej sceny CS:GO. Współpracę rozpoczęli w styczniu 2022 roku pod banderą Lilmix, a później kontynuowali ją w barwach 00PROSPECTS. Utożsamiając się z tym ostatnim klubem, sięgnęli po kilka triumfów na szczeblu regionalnym i europejskim. Mowa m.in. o tytułach mistrzowskich Svenska Elitserien Spring 2023, siódmego sezonu European Pro League czy Esport Tour 2022 Series 3. Podczas pobytu wypracowali rating na poziomie odpowiednio 1,14 oraz 1,03.

Aktualny skład GODSENT wygląda następująco:

  • Sweden Maikil “Golden” Selim
  • Sweden Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora
  • Sweden Erik “ztr” Gustaffson
  • Sweden Johan “Hype” Engblom
  • Sweden Jonatan “bobeksde” Persson
  • Sweden Kevin “Kevve” Bohlin (trener)