Respawn.pl

Projekt Gothic II: Dzieje Khorinis został anulowany! “Nie byliśmy w stanie określić jasnego kierunku działania.”

Autor: Filip Woszczek
Dzieje Khorinis

Późnym, niedzielnym wieczorem, wszystkich fanów serii gier Gothic obeszła niezadowalająca informacja. Prace nad długo wyczekiwaną, fanowską modyfikacja o nazwie Dzieje Khorinis zostały niespodziewanie anulowane.

Jeszcze w maju tego roku na oficjalnym fanpage’u modyfikacji można było przeczytać wiadomość o aktualnym stanie prac nad produkcją, po długim czasie nieobecności. Deweloperzy zapewniali wtedy, że projekt będzie dalej tworzony, a zespół jest wzmocniony jak nigdy i nadal gotów do działania.

https://www.facebook.com/dziejekhorinis/posts/pfbid0WHkjWqhcXmG24UU2GM9AjfL6GKQSAUHJXaPckwnEC3tLWCNhcdTpGoe3nBQmcxdal

Dlaczego, Dzieje Khorinis?

Od tamtego czasu nie pojawił się żaden wpis, aż do dziś. Z najnowszej wiadomości można wyczytać o zaprzestaniu prac nad modyfikacją. Twórcy Dziejów Khorinis jako główne powody podali brak komunikacji z głównym koordynatorem projektu, będącym osobą odpowiedzialną za dubbing. Dalej można przeczytać o zbyt małej ilości nagrań w temacie dubbingu a także wiele niejasności, jeśli chodzi o stan scenariusza. Fanpage poinformował również, że w ostatnich miesiącach tego roku zespół skupiał się nad poprawkami scenariusza oraz projektowanie dalszej części fabuły.

Jakby tego było mało, w pewnym momencie deweloperzy zdecydowali się na zredukowanie części gry, by prace nad dubbingiem mogły zostać zakończone sukcesem. Niestety, wszystkie te problemy spowodowały, że ekipa pracująca nad projektem “nie była w stanie określić konkretnego kierunku działania”.

Goryczy w całej sytuacji dodaje fakt, że pierwsze prace nad modyfikacją zostały rozpoczęte już w okolicach 2008 roku. Co za tym idzie, trzeba mieć wiele odwagi, by nagle anulować coś, nad czym pracowało się wieloma latami. W ubiegłych latach osobm odpowiedzialnym za Dzieje zdarzyło się również pospieszyć z ogłaszaniem daty premiery, nie do końca wiedząc, kiedy mod zostanie ukończony.

kroniki myrtany

Co ciekawe, pod wpisem wypowiedział się oficjalny fanpage innej modyfikacji, a mianowicie Kroniki Myrtany, która miała już swoją premierę w 2021 roku. Twórcy Kronik nadmienili, że również wyczekiwali premiery prequela Dzieje Khorinis, aczkolwiek przekazali “kolegom z branży” kilka słów otuchy, życząc powodzenia w przyszłości. Na sam koniec poinformowali, że w żadnym wypadku nie dojdzie do przejęcia przez nich porzuconego projektu, co z pewnością mogło przejść niektórym internautom przez myśl.