Respawn.pl

Gracz GamerLegion wydał oprogramowanie do ochrony słuchu w CS:GO! Pojawiła się zgoda FACEIT

Autor: Krzysztof Sarna

Jeszcze niedawno wspominaliśmy o tym, że wybuch granatu błyskowo-hukowego w CS:GO może uszkadzać słuch. Cały temat rozpoczął reprezentant GamerLegion, Patrik “Zero” Žúdel. Gracz ze Słowacji zajmuje się tematem na poważnie, ponieważ wydał już oprogramowanie “PatrikZero’s CS:GO Hearing Protection 1.1”. Co więcej – software uzyskał zielone światło od FACEITA.

Jak dobrze wiemy – przy użyciu granatu błyskowo-hukowego nie tylko pojawia się oślepienie na ekranie. Do naszych uszu dociera także wielki huk, którego częstotliwość to aż 2600Hz. Zero wnioskował o zmniejszenie szumów lub jakiekolwiek zajęcie się tym tematem, ażeby dźwięk od flashbanga nie był szkodliwy dla słuchu. Gracz poszedł jeszcze o krok dalej i opublikował software, który został pozytywnie zweryfikowany przez FACEITA.

CZYTAJ TAKŻE: pasha o rozpadzie Virtus.pro: NEO zrobiło się bardzo smutno, że nie został doceniony; Mercedes podzielił drużynę

Co ciekawe, Žúdel nie tylko jest graczem GL. Jest także studentem informatyki i postanowił wydać oprogramowanie w celu ochrony słuchu. Według niego – PatrikZero’s CS:GO Hearing Protection pomoże zmniejszyć narażenie na hałas, potencjalnie zapobiegając uszkodzeniom słuchu w dłuższej perspektywie. Gra oczywiście działa tak jak dotychczas, jednakże oprogramowanie wyciszy dźwięk, kiedy wykryje flashabanga. 

Oprogramowanie wykorzystuje integrację stanu CS:GO i jest odporne na VACA. W teorii można zatem grać na nim na oficjalnych serwerach CS-a i nie powinniśmy zostać za nie zbanowani. Co ciekawe – program został zweryfikowany przez FACEIT. W praktyce doskonale jednak wiemy, że VACA można otrzymać za nic, a więc nie ma pewności co do możności gry na tym oprogramowaniu na oficjalnych serwerach. Nadal znakiem zapytania pozostaje to, czy Valve zainteresuje się tym tematem i czy cokolwiek zrobi w celu modyfikacji dźwięku z flashbanga, który może działać szkodząco na nasz słuch.