Respawn.pl

Gracz Spirit na liście transferowej

Autor: Krzysztof Sarna
Team Spirit

Spodziewane stało się oficjalnym. Artem “ArtFr0st” Kharitonov został wystawiony przez Team Spirit na listę transferową. Sam fakt był raczej spodziewany, aniżeli nie. Jedynie kwestią czasu okazało się oficjalne ogłoszenie w wykonaniu rosyjskiej organizacji.

Zdecydowany krok w kierunku rozstaju dróg Spirit i ArtFr0sta

Dokładnie w minioną niedzielę (17 grudnia) Dmitriy “sh1ro” Sokolov został przedstawiony jako nowy zawodnik Teamu Spirit. Wówczas jasne było, że miejsca dla Kharitonova zabraknie. Od tamtego momentu Rosjanin spędził nieco ponad jeden dzień na ławce rezerwowych. Władze organizacji z regionu CIS wystawiły zawodnika na listę transferową. Tak więc samemu graczowi, jaki i włodarzom nie pozostaje nic innego, niż tylko czekać na zainteresowanie i oferty. 

Sam fakt ściągnięcia sh1ro do organizacji jest jednak nieco zaskakujący. ArtFr0st częścią Spirit był dokładnie od 5 lipca bieżącego roku. Od tamtej chwili dotarł on do ćwierćfinału Thunderpick World Championship, a także dziewięć dni temu w wielkim finale BetBoom Dacha wraz ze swoimi kolegami pokonał Virtus.pro 3:2. Tak więc w dobrze funkcjonującej drużynie doszło do niespodziewanych zmian. 

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany dla wielu map – Aktualizacja CS2 19/12/2023

Same statystyki 22-latka wydawały się również imponujące, ponieważ w czasie swojego pobytu w rosyjskiej organizacji osiągnął rating 1.18, co stawiało go na drugim miejscu w ekipie zaraz po bardzo dobrze zapowiadającym się oraz rokującym Danilu “donku” Kryshkovetsie. 

Dziękujemy Artemowi za jego cenny wkład i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze. Będziemy tęsknić za twoją jasną energią, która zawsze rozświetlała drużynę i dodawała drużynie wyjątkowej dawki emocji 

Wedle Alexeya “OverDrive’a” Birukova, który współpracuje z organizacją z Rosji, nowym domem ArtFr0sta ma być PARIVISION. Formacja ta aktualnie posiada na swoim pokładzie trzech zawodników oraz trenera. Plasuje się natomiast na 80. miejscu w światowym rankingu HLTV.