Respawn.pl

Gracze Anonymo sprawią sobie dodatkowy prezent na święta? Polacy zagrają z Spirit Academy o puchar!

Autor: Maks Bartosik

Święta tuż tuż, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze przed wigilią zgarnąć triumf w rozgrywkach online. Przed taką szansą staną reprezentanci Anonymo, którzy w piątek podejmą Spirit Academy.

Co prawda dla zdecydowanej większości drużyn CS2 rozpoczęła się już przerwa świąteczna, to jeszcze w piątek zostaną dograne ostatnie mecze. Wśród rozgrywek, które zakończą jutro zmagania jest trzynasty sezon drugiej dywizji European Pro League, którego finał odbędzie się z samego rana.

A zmierzą się w nim zawodnicy Anonymo i Spirit Academy. Polacy na swojej drodze do finału pokonali ostatnio akademię Natus Vincere, z którą mierzyli się w finale dolnej drabinki. Jednak żeby nie było zbyt kolorowo, to przypomnimy, że w dolnej drabince znaleźli się właśnie po porażce z jutrzejszym rywalem.

Pora na rewanż, trzymamy kciuki za Anonymo!

Tamte spotkanie zdecydowanie nie ułożyło się po myśli zawodników Anonymo, którzy przegrali 0:2. Nie było w tym większej sensacji, bowiem akademia Spirit jest jedną z najlepszych akademii na świecie i co chwilę wypuszcza na scenę nowe rosyjskie talenty. Magnojez i spółka będą faworytem tego spotkania choćby właśnie ze względu na ostatni pojedynek tych dwóch zespołów, jednak nie możemy odbierać szans Anonymo.

Stawką wielkiego finału trzynastego sezonu drugiej dywizji European Pro League jest nagroda pieniężna w postaci 5 tysięcy dolarów, ale najważniejszy i tak jest slot do pierwszej dywizji. Przegrany natomiast zgarnie nieco mniej, bowiem trzy tysiące dolarów.

Transmisję ze spotkania pomiędzy Anonymo i Spirit Academy znajdziecie na kanale Twitch organizatora turnieju – European Pro League.