Respawn.pl

Gracze BIG i Fnatic u boku F1KA! OG prezentuje nowy skład

Autor: Marcin Kapusta
K1to zostanie nowym graczem OG?

OG zaprezentowało nowy skład CS:GO. U boku Macieja “F1KA” Miklasa zagrają dotychczasowi reprezentanci BIG i Fnatic! 

Duńska organizacja OG zakończyła restrukturyzację swojej dywizji CS:GO. Angaż otrzymali Nils “k1to” Gruhne, Dion “FASHR” Derksen oraz Iulian “regali” Harjau, natomiast do rywalizacji w roli prowadzącego powrócił Nemanja “nexa” Isaković. W wyniku przeprowadzonych zmian kadrowych na ławce rezerwowych wylądowali Abdul “degster” Gasanow i Adam “NEOFRAG” Zouhar. Oficjalnie ogłoszenie nowych zawodników zostało poprzedzone serią raportów ze strony znanych dziennikarzy i reporterów esportowych.

Z radością chcę ogłosić Wam mój nowy dom. Chcę podziękować Fnatic za ostatni rok. To była niesamowita przygoda i życzę wszystkiego najlepszego w przyszłości. Jestem podekscytowany możliwością gry w OG. Nie mogę się doczekać, aby wskoczyć na serwer z tymi utalentowanymi graczami.” – poinformował FASHR za pośrednictwem Twittera. “To zaszczyt reprezentować taką organizację i współpracować z tymi wspaniałymi ludźmi.” – wtórował mu k1to.

OG ujawnia wszystkie karty

FASHR od sierpnia 2022 roku utożsamiał się z Fnatic. Pod banderą brytyjskiego klubu sięgnął m.in. po triumf w Elisa Masters Espoo, a także dotarł do ćwierćfinałów Majora IEM Rio de Janeiro 2022. Z kolei k1to definitywnie zakończył trzyletnią współpracę z rodzimym BIG, obfitą w wiele spektakularnych osiągnięć. Szczyty formacji znad Renu sięgają 2020 roku, gdy panowała tzw. era online spowodowana pandemią koronawirusa. Wówczas jej łupem padło kilka prestiżowych turniejów, w tym DreamHack Open Leipzig 2020, DreamHack Masters Spring 2020 Europe, cs_summit 6 Europe oraz DreamHack Open Summer 2020 Europe.

regali to nowicjusz na arenie międzynarodowej, wszak swoją poważną karierę rozpoczął dopiero dwa lata temu. Mimo tego krótkiego czasu, zaliczył on epizody we Fnatic i Copenhagen Flames, a ostatnio wspomagał nawet OG w IEM Dallas 2023. Obecnie uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych graczy na scenie CS:GO.

Nowy skład OG wygląda następująco:

  • Poland Maciej “F1KU” Miklas
  • Serbia Nemanja “nexa” Isaković
  • Germany Nils “k1to” Gruhne
  • Netherlands Dion “FASHR” Derksen
  • Romania Iulian “regali” Harjau
  • Denmark Casper “ruggah” Due (trener)

Podopieczni Caspera “ruggaha” Due zadebiutują w nowym zestawieniu już za dwa tygodnie, tj. 14 lipca. Wówczas rozpoczną batalię w ramach rozgrywanego w Kopenhadze BLAST Premier Fall Groups 2023. Oprócz OG, na linii startu zameldują się również Heroic, Vitality, FaZe Clan, G2 czy Natus Vincere.