Respawn.pl

Gracze NEO lepsi od graczy TaZa! siuhy w ćwierćfinale BLAST Premier World Final

Autor: Krzysztof Sarna
FaZe karrigan rain Neo

Drugi dzień rywalizacji na BLAST Premier World Final dobiegł końca. W starciach grupy B podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego okazali się lepsi od graczy Wiktora “TaZa” Wojtasa. Tym samym to organizacja ze Stanów Zjednoczonych jest pewna gry w półfinale. Nie zawiódł natomiast Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy z MOUZ, którzy wyrzucili Heroic z turnieju i tym samym awansowali do ćwierćfinału.

Za nami ostatnie rozstrzygnięcia w ramach rywalizacji fazy grupowej BLAST Premier World Final. Najważniejsze w kontekście grupy B jest to, że na placu boju pozostali wszyscy Polacy. Największa presja ciążyła na siuhym, ale ten wraz ze swoimi kompanami z nawiązką wręcz wywiązali się ze swojego zadania. Natomiast podopieczni NEO wygrali z graczami TaZa.

NEO górą w starciu polskich trenerów

“Myszy” w czwartek miały jasne i klarowne zadanie. Po prostu wygrać. Ewentualna porażka wiązała się z odpadnięciem z turnieju. Organizacja zza naszej zachodniej granicy nie pozostawiła jednak żadnych złudzeń Heroic, wygrywając pewnie 2:0. Podopieczni Dennisa “sycrone’a” Nielsena od samego początku Nuke’a wygranego przez Duńczyków kontrolowała jego przebieg, triumfując do 7. Na Mirage’u kluczowa była pierwotna faza, w której Heroic prowadziło 3:2 czy też wynik oscylował wokół remisu. Finalnie jednak siuhemu i jego kolegom wygrana przyszła stosunkowo łatwo, wszak “polską mapę” wygrali 13:5. 

Do pełnego dystansu doszło w przypadku polsko-polskiego starcia. Od prowadzenia w meczu rozpoczęli podopieczni Wojtasa, którzy triumfowali 13:7 na wybranym przez siebie Inferno. Następnie rywalizacja przeniosła się na Nuke’a, na którym od prowadzenia 2:0 po stronie atakującej rozpoczęli gracze FaZe. Finalnie jednak pierwsza połowa padła łupem “Samurajów”, które zwyciężyły 8:4. Po przerwie to jednak Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy kontrolowali przebieg serwerowych zdarzeń, wygrywając finalnie do 10. Summa summarum najwięcej powinno się wydarzyć na rozstrzygającym Anubisie i tak też było. Do przerwy obie formacje remisowały po 6. Później natomiast zdecydowanie bliżej wygranej było G2, które miało aż trzy punkty meczowe (12:9), ale ich nie wykorzystało. W dogrywce większą skutecznością wykazali się podopieczni NEO, którzy pokonali Nikolę “NiKo” Kovaca i jego kolegów 16:13. 

Czwartkowe wyniki spotkań grupy B BLAST Premier World Final prezentują się następująco:

Heroic 0:2 MOUZ – Nuke 7:13, Mirage 5:13

FaZe Clan 2:1 G2 Esports – Inferno 7:13, Nuke 13:10, Anubis 16:13

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!