NEO wygrywa IEM Chengdu 2024!

Autor: Krzysztof Sarna
FaZe NEO

Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu wygrali Intel Extreme Masters Chengdu 2024! Organizacja ze Stanów Zjednoczonych w finale turnieju rozgrywanego w Państwie Środka pokonała MOUZ 2:0. Samo spotkanie jak na rangę finału nie dowiozło i nie miało żadnej historii. Gracze FaZe sięgnęli zaraz po swój pierwszy triumf w 2024 roku.

Gracze NEO z pierwszą wygraną w 2024 roku!

Wielki finał Intel Extreme Masters Chengdu 2024 wystartował od Overpassa wybranego przez “myszy”. Pierwotnie grały one w ataku i przegrywały 0:3, by po chwili remisować. Skuteczniejszą grą na przestrzeni pierwszej części starcia legitymowali się jednak Robin “ropz” Kool i jego koledzy, którzy do przerwy cieszyli się z czteropunktowego prowadzenia. Na niewiele zdawały się clutche wygrywane przez reprezentantów MOUZ. Kiedy na start drugiej połowy przegrali trzy odsłony z rzędu, wówczas coraz bardziej w powietrzu zaczął unosić się zapach triumfu na pierwszej arenie dla FaZe. Organizacja z Niemiec dokonała jednak świetnego rajdu, zbliżając się na dwa punkty. Wówczas coraz bardziej zaczęło pachnieć dogrywką, ale podopieczni NEO przebudzili się w porę i triumfowali w ostateczności do dziesięciu.

Przenosiny na Nuke’a wybranego przez Finna “karrigana” Andersena i jego kompanów oznaczały dużą szansę na zakończenie meczu dla FaZe. W praktyce tak też się stało. Lider światowego rankingu HLTV grający w ataku od samego początku areny dyktował swoje warunki, co ponownie zakończyło się triumfem 8:4 w pierwszej części. Im dalej w las, tym więcej pojawiało się dobrej gry MOUZ, niemniej jednak ta nie była na tyle dobra, by przełamać reprezentantów FaZe. Kontynuacja gry i zmiana stron to już wykończenie pojedynku przez FaZe, które sięgnęło zarazem po pierwsze trofeum w 2024 roku.

Astralis vs. FaZe Clan 0:2 – Overpass 10:13, Nuke 6:13

Organizacja ze Stanów Zjednoczonych wzbogaciła się o czek na sto tysięcy dolarów, a także zgarnęła slota na Intel Extreme Masters Cologne 2024. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego posiadają aktualnie 967 punktów w światowym rankingu HLTV i możemy być niemal pewni, że w najnowszej aktualizacji zaplanowanej na 15 kwietnia na ich koncie ukaże się komplet tysiąca oczek.