Respawn.pl

CSGO ponownie dostępne!

Autor: Michał Maćkowski

Valve zdecydowało się ponownie umożliwić wszystkim graczom grę w CSGO. Wszystko przez ostatnią aktualizacją Counter-Strike 2, która przyniosła powrót poprzedniej wersji gry. 

CS:GO ponownie dostępne dla graczy

Najnowsza aktualizacja do Counter-Strike 2 przyniosła małą ulgę dla fanów gry, którzy nie są jeszcze przekonani do Counter-Strike 2. Valve zdecydowało się umożliwić grę w CSGO, jednak brakuje w niej jednej z najważniejszych funkcji. Jak można się domyślić, gracze nie będą mogli grać meczów rankingowych.

Producent zdecydował się oddać CS:GO w ręce graczy i udostępnił wersję o nazwie Legacy. Jest to nic innego jak zamrożona wersja gry, która nie będzie aktualizowana i nie ma dostępu do niektórych funkcji. Mowa tutaj właśnie między innymi o oficjalnym matchmakingu, który nie jest już dostępny w starszej wersji gry, odkąd oficjalną premierę ujrzał Counter-Strike 2.

Jak zagrać w CSGO?

Jeżeli chcecie ponownie zagrać w CS:GO, to jest to bardzo proste. Wersja Legacy poprzedniego Counter-Strike włącza się następująco:

  1. Włącz Steam i kliknij prawym guzikiem na CS’a 2.
  2. Następnie należy przejść w zakładkę właściwości oraz Beta.
  3. Następnie wybierz wersja Beta i zaznacz csgo_legacy – Legacy Version of CS:GO
  4. Uruchom Counter-Strike 2

CS;GO wersja Legacy

To nie koniec istotnych informacji o CSGO

Wersja Legacy CS:GO wspierana będzie przez Valve  do 1 stycznia przyszłego roku. Jednak pod tym terminie, wersja będzie miała spore ograniczenia, które z pewnością spowodują, że rozgrywka i korzystanie z CS:GO będzie bardzo utrudnione. Mowa tutaj między innymi o ograniczeniu dostępie do ekwipunku. Więcej informacji o tej wersji można przeczytać na stronie Steama.