Respawn.pl

Granaty w Counter-Strike 2 przejdą rewolucję. Co nowa wersja zmieni w systemie granatów?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2, granaty

Counter-Strike 2 oficjalnie potwierdzony! Najnowsza wersja najpopularniejszego FPS’a na świecie otrzyma wiele nowości, w tym szerokie zmiany w systemie granatów, które nie każdemu mogą się spodobać. 

Counter-Strike 2 oficjalnie zapowiedziany, jednak nie znamy dokładnej daty premiery nowej odsłony gry. To jednak filmy wypuszczone od Valve zapowiadają szereg zmian w rozgrywce, w tym także jeżeli chodzi o system granatów. Czekają nas spore zmiany, które nie każdemu mogą się spodobać.

System granatów zmieni się w Counter-Strike 2

Valve wraz z oficjalną zapowiedzą nowej wersji Counter-Strike, ogłosiła także już sporo zmian, jakie nas czekają. Zmiany dotkną oczywiście systemu granatów, który będzie się różnić od tego, jakiego znamy w CS:GO.  W nowej wersji CS’a czekać nas będzie zdecydowanie inny system granatów, który spowoduje więcej możliwości taktycznych.

Dzięki nowemu silnikowi, granaty dymne przejdą potężną rewolucję, bowiem staną się dynamiczne. Oznacza to, że dym będzie zależny także od otoczenia, w jakim się znajdzie. To spowoduje, że granaty dymne będą mniejsze i zarazem większe, zależnie od miejsca w jakie zostaną rzucone. Na dodatek gracze będą widzieli cały czas ten sam granat, niezależnie od pozycji.

Przelatujące strzały i inne elementy będą rozpraszać dym!

To jednak niejedyne zmiany, jakie czekają nas w granatach w nowej wersji Counter-Strike. Dym bowiem będzie wchodzić w interakcję z innymi zdarzeniami w grze, dzięki czemu powstają nowe możliwości rozgrywki. Pociski i granaty zaczepne będą mogły rozpraszać dym, aby zwiększyć widoczność.

Aby tego było mało, granaty dymne będą reagować na oświetlenie i rozchodzić się w naturalny sposób, wypełniając wolne przestrzenie. Oznacza to, że od teraz granat dymny będzie mógł wydostawać się na przykład z otwartych drzwi lub wybitych okien i przy okazji mieszać się z innym granatem dymnym.

Counter-Strike 2 pozwoli na większą możliwość taktyczną

Wraz z tym zmianami, gracze otrzymają zdecydowanie więcej możliwości taktycznych. Valve w swoim oficjalnym filmiku przyznaje, że granaty będą lepiej wyglądać i działać, co pozwoli na zdecydowanie ciekawsze taktyki ze stron drużyn atakujących jak i broniących.

Wszystkie informacje o Counter-Strike 2 znajdziecie w naszej specjalnej zakładce.