Respawn.pl

Grashog nowym reprezentantem x-kom AGO

Autor: Krzysztof Sarna

W obozie x-kom AGO panuje z pewnością teraz chaos. Dwójka dotychczasowych graczy postanowiła nie przedłużać kontraktów, a to oznacza, że organizacja musi zaopatrzyć się w nowych zawodników. Włodarze jednak szybko odnaleźli się w sytuacji, wszak nowym “Jastrzębiem” został Denis „⁠Grashog⁠” Hristov.

Luki w szeregach x-kom AGO powstały z powodu tego, że dotychczasowa dwójka, a więc Michał “snatchie” Rudzki oraz Karol “rallen” Rodowicz postanowili nie przedłużać swoich kontraktów. Trzeba jednak oddać cesarzowi co cesarskie, ponieważ w tamtym zestawieniu organizacja z Warszawy osiągnęła naprawdę sporo. Na ten moment plasuje się ona na 26. pozycji, a co więcej – jeszcze w ubiegły piątek świetnie zaprezentowała się na turnieju Pucharu Narodowej Drużyny Esportu. “Jastrzębie” w ostateczności zajęły na nim pierwsze miejsce, jednocześnie dostając się na V4 Future Sports Festival, który odbędzie się w Budapeszcie. Co jednak było, to było. Teraz czas na nowy rozdział, a w nim znajdzie się Grashog. 

Najnowszy nabytek x-kom AGO nie jest obcy na polskiej scenie. W przeszłości Bułgar reprezentował barwy Pompa Teamu, Teamu Gaminate, czy też Teamu ESCA Gaming, z którym do tej pory zajmował trzecie miejsce w jesiennych ESL Mistrzostwach Polski po dziesięciu rozegranych spotkaniach. Co ciekawe, 22-latek w nowych barwach będzie pełnił rolę In-Game Leadera. Oznacza to, że w końcu odetchnąć będzie mógł Damian “Furlan” Kisłowski. Wszak to dotychczas on zajmował się prowadzeniem, ale jak dobrze wiemy – nie jest to jego pierwotna rola.

Cieszę się, że będę miał okazję pracować w środowisku, które daje mi idealne warunki do rozwinięcia się jako In-Game Leader. Przez większość mojej kariery samodzielnie musiałem budować i prowadzić zespoły, a teraz będę miał pomoc bardziej doświadczonych kolegów z drużyny i całego sztabu szkoleniowego – dziękuję x-kom AGO za danie mi tej szansy!  takimi słowami skomentował swoje dołączenie do szeregów polskiej organizacji Hristov.

W tej sytuacji skład x-kom AGO prezentuje się następująco:

  • Damian “Furlan” Kisłowski
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Eryk “leman” Kocęba
  • Szymon “kRaSnaL” Mrozek
  • Denis “Grashog” Hristov
  • Mikołaj “miNIrox” Michałków – trener