Respawn.pl

Grayhound Gaming kolejnym uczestnikiem IEM Sydney 2019

Autor: Paweł Wilk

Już tylko jeden turniej eliminacyjny dzieli nas od poznania wszystkich uczestników Intel Extreme Masters Sydney 2019. Dziś w godzinach porannych zakończyła się rywalizacja drużyn z regionu Oceanii, gdzie najlepiej zaprezentowali się gracze Grayhound Gaming.

W rywalizacji oglądaliśmy tylko osiem ekip, ale z racji drabinki podwójnej eliminacji na kibiców czekało całkiem sporo meczów. Już od samego początku widać jednak było ogromną przewagę dwóch faworytów – Grayhound i ORDER. To właśnie te dwie formacje zapewniły sobie udział w finale drabinki wygranych. Pewne zwycięstwo 2:0 i awans do głównego starcia eliminacji zanotowali na swoim koncie Oliver “DickStacy” Tierney i spółka. Zresztą to nie było ostatnie bezpośrednie starcie tych drużyn, ponieważ ORDER w drabince przegranych pokonało Chiefs Esports Club i miało szansę rewanżu.

Uczestnik katowickiego Majora przystępował jednak do spotkania z przewagą jednej mapy ze względu na wygranie WB. Rezultat szybko się jednak wyrównał, ponieważ podopieczni Chrisa “Elmapuddy” Tebbita wygrali na Mirage’u 16 do 13. Również sporo działo się na Overpassie, które zostało wybrane przez Grayhound i wygrane przez nich 16 do 10. Niedzielny mecz zakończył się na Nuke’u. Świetna postawa Tierneya i jego 25 zabójstw przyczyniło się do zwycięstwa 16 do 13.

Grayhound Gaming 3:1 ORDER

de_Mirage – 13:16
de_Overpass – 16:10
de_Nuke – 16:13

Intel Extreme Masters Sydney 2019 odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 5 maja. Szesnaście ekip rywalizować będzie o pulę nagród wynoszącą 250 tysięcy dolarów.