Respawn.pl

Grim opuszcza Team Liquid

Autor: Krzysztof Sarna

W Teamie Liquid wyłanianie ostatecznego składu jest już na samym końcu. Z zespołem definitywnie pożegnał się Michael “Grim” Wince, który jednocześnie zrobił miejsce w składzie. Tak więc czy plotki okażą się prawdą?

Plan na nowy rok w Teamie Liquid był prosty, a jednocześnie trudny. Był jednak jasny. Restrukturyzacja składu. W związku z tym jeszcze przed Bożym Narodzeniem wiadomo było, że z organizacją pożegnają się Gabriel “FalleN” Toledo, Jacky “Stewie2K” Yip oraz właśnie Grim. Ta pierwsza dwójka nadal znajduje się jeszcze na ławce rezerwowych. Ponadto do zespołu dołączyli już Josh “oSee” Ohm oraz Richard “shox” Papillon

21-latek do Liquid dołączył 4 sierpnia 2020 roku. Amerykaninowi udało się wziąć udział w wielu turniejach, jednak tylko dwa udało mu się wygrać, z czego nie były one aż tak istotne. Mówimy tu przecież o cs_summit 8 dla regionu północnej Ameryki, a także BLAST Premier Fall Showdown. Często brakowało postawienia kropki nad “i”, ponieważ Grim dotarł do finału IEM Global Challenge 2020, czy półfinału IEM Katowice. Najistotniejsze zmagania, którymi był PGL Major zakończyły się dla organizacji zza oceanu na czwartej pozycji, a więc śmiało można powiedzieć, że nie były one tragiczne. Kiedy jednak spoglądamy na to, jak Liquid radziło sobie jeszcze w 2019 roku, to z pewnością można powiedzieć, że taki rezultat jest jednak niewystarczający. 

Dziękujemy Grimowi. Twoje dążenie do sukcesu i gotowość dopasowania się do naszego systemu były bezcenne. Wiemy, że masz przed sobą świetlaną przyszłość – czytamy na oficjalnym profilu Teamu Liquid na Twitterze.

Wedle wszelkich plotek, pogłosek i spekulacji, skład ma zostać skompletowany poprzez dołączenie Nicka “nitr0” Cannelli. 26-latek na początku grudnia rozstał się z 100 Thieves w VALORANCIE. Co więcej – Amerykanin już w przeszłości był graczem Liquid przez ponad pięć lat. Tak naprawdę wszystko, co osiągnął w CS:GO, osiągnął właśnie z TL. W kuluarach mówi się również o tym, że Grim spotka się ze swoim kolegą z czasów gry w Triumph, Paytynem “juniorem” Johnsonem, który dokładnie wczoraj oficjalnie pożegnał się z FURIĄ. Duet tych graczy miałby zawitać do Complexity Gaming.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:
  • Jonathan “⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Keith “⁠NAF⁠” Markovic
  • Josh “⁠oSee⁠” Ohm
  • Richard “⁠shox⁠” Papillon
  • Eric “⁠adreN⁠” Hoag – trener