Respawn.pl

Gruby wygrywa, PAGO na drugim miejscu w lidze Counter-Strike 2

Autor: Michał Maćkowski

Zakończył się drugi sezon specjalnej ligi dla zaproszonych graczy na FACEIT posiadających Counter-Strike 2. Wśród najlepszej piątki znalazło się aż czterech Polaków, w tym PAGO, który zajął drugie miejsce. 

Niewiele osób ma dostęp do Counter-Strike 2, jednak wielu profesjonalnych graczy i streamerów ma już okazję rywalizować w nowej wersji gry. FACEIT stworzył bowiem specjalną ligę, w której grają profesjonalni gracze i streamerzy, a wśród nich mnóstwo Polaków. Druga edycja zakończyła się dla naszych rodaków bardzo dobrze, bo w najlepszej piątce znaleźli się między innymi PAGO, rallen czy Gruby.

Gruby wygrywa drugi sezon ligi Counter-Strike 2. Tuż za nim PAGO

Drugi sezon FACEIT CS2 10 mans za nami, a Polacy mają się z czego cieszyć. Profesjonalni gracze i streamerzy chcąc razem grać biorą udział w specjalnej lidze od FACEIT, gdzie pula nagród w drugim sezonie wyniosła pięć tysięcy dolarów. Na pierwszym miejscu w rozgrywkach uplasował się Dominik “Gruby” Świderski, który na dwadzieścia sześć spotkań, wygrał aż dwadzieścia jeden.

To jednak w tym zestawieniu nie zabrakło zaskoczeń, bo tuż za byłym graczem między innymi AGO znalazł się Mateusz “PAGO” Pągowski, który rozegrał czterdzieści osiem spotkań, z czego wygrał dwadzieścia osiem. Co ciekawe popularny streamer zakończył zmagania w drugim sezonie, mają na koncie sześć zwycięstw z rzędu.

Czterech Polaków w najlepszej piątce

Oprócz Grubego i PAGO w najlepszej piątce znalazło się jeszcze dwóch innych naszych rodaków. Podium w drugim sezonie zamknął Karol “rallen” Rodowicz, a dwa miejsca niżej uplasował się Damian ‘Furlan” Kisłowski. Polaków rozdzielił były reprezentant między innymi Cloud9 czy Eternal Fire – Özgür “woxic” Eker.

Najlepsza dziesiątka drugiego sezonu FACEIT CS2 10MANS

Pozycja i nick Ilość punktów Wygrana
1. Gruby 1676 1500$
2. PAGO 1643 1000$
3. rallen 1606 1000$
4. woxic 1605 750$
5. Furlan 1598 750$
6. rafftu 1577
7. Morelz 1573
8. hAdji 1568
9. tweeday 1565
10. ToM223 1669

Więcej informacji o Counter-Strike 2 znajdziecie w naszej specjalnej zakładce