Respawn.pl

Grupa B pod znakiem licznych niespodzianek. ENCE czarnym koniem, Vitality i FaZe żegnają się z Pro Ligą!

Autor: Marcin Kapusta

Grupa B na ESL Pro League minęła pod znakiem licznych niespodzianek. Ekipa Pawła “Dychy” Dychy w play-offach, Vitality i FaZe za burtą turnieju!

Najlepszą drużyną tego zbioru okazało się Ninjas in Pyjamas. Szwedzi w meczu inauguracyjnym uznali wyższość G2 Esports, natomiast później pokazali się bezbłędnie. Na swojej drodze pokonali ENCE, FaZe, mousesports oraz niespodziewanie Vitality. Czarnym koniem okazała się ekipa Pawła “Dychy” Dychy, która skazywana była na srogą porażkę. Europejska piątka zaskoczyła wszystkich i wygrała z mousesports, G2 i Vitality. Pod sam koniec została została zdominowana przez FaZe, lecz zdołała zabezpieczyć slota w play-offach. Odświeżone G2 Esports z bilansem 3-2 i dorobkiem dziewięciu punktów również awansowało do etapu pucharowego.

Vitality i FaZe Clan to formacje, które zawiodły na całej linii. Francuzi co prawda zwyciężyli z FaZe i mousesports, ale w późniejszych pojedynkach zostali zniszczeni przez G2, ENCE oraz NiP. Mathieu “ZywOo” Herbaut carry’ował swoich kolegów, lecz sam nie był w stanie nic zdziałać. Zabrakło po prostu wsparcia ze strony pozostałych graczy. Tak samo fatalnie pokazała się drużyna prowadzona przez Finna “karrigana” Andersena, która niedawno przeszła spore zmiany kadrowe. Nawet one nie pomogły, wszak podopieczni Roberta “RobbaNa” Dahlstroma po porażkach z G2, NiP-em i Vitality uplasowali się dopiero na 17/20. lokacie w klasyfikacji końcowej. Z całej tej stawki najgorzej zaprezentowało się mousesports, ponieważ pokonało tylko ekipę Nikoli “NiKo” Kovaćsa.

Końcowa klasyfikacja grupy B prezentuje się następująco:

Lp Drużyna Ilość meczów Wygrane Przegrane Punkty
1. 🇸🇪 NiP 5 4 1 12
2. 🇪🇺 ENCE eSports 5 3 2 9
3. 🇪🇺 G2 Esports 5 3 2 9
4. 🇫🇷 Vitality 5 2 3 6
5. 🇪🇺 FaZe Clan 5 2 3 6
6. 🇪🇺 mousesports 5 1 4 3