Respawn.pl

Grupa C ESL Pro League zakończona! Movistar Riders z kompletem zwycięstw

Autor: Krzysztof Sarna

Dziś zakończyła się trzecia z czterech grup piętnastego sezonu ESL Pro League. Zmagania w zbiorze C to już przeszłość. Movistar Riders jako pierwsze w tym turnieju zostało niepokonane w fazie grupowej. Patry Astronauts wygrało jedyną mapę w CS-owej “Lidze Mistrzów” właśnie w meczu z Hiszpanami. 

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w grupie C mało kto zakładał, że to właśnie Movistar Riders zajmie pierwszą lokatę w tabeli, a co więcej – będzie niepokonane i zgromadzi na swoim koncie pięć zwycięstw. Hiszpanie pokazali jednak, że w nadchodzącym okresie trzeba będzie się z nimi liczyć.

 W potyczce o drugie miejsce Players mierzyło się z Teamem Liquid. Starcie zakończyło się już po dwóch mapach, chociaż sami zadajemy sobie pytanie, co wydarzyło się na pierwszej arenie. Arenie snajperów, którą wybrała organizacja zza oceanu. Richard “shox” Papillon i jego kompani przegrali na Duście do jednego! Następnie rywalizacja przeniosła się na Overpassa. Pierwsza część tej lokacji była wyrównana. TL rywalizował w obronie i na swoim koncie zapisał osiem oczek. Po zmianie stron gra jednak zaczęła kuleć i to ekipa z regionu CIS triumfowała do jedenastu. W ostateczności obie te ekipy ujrzymy w fazie play-off. 

CZYTAJ TAKŻE: Marcin Malczyński: Ktoś musi złapać za mordę polski esport

Starcie pomiędzy BIG a GODSENT nie miało praktycznie żadnego znaczenia. Tuż przed rozpoczęciem tego meczu obie drużyny nie miały już żadnych szans na dostanie się do etapu pucharowego. Tak więc był to pojedynek na pożegnanie się z EPL-em, a także o czwartą lokację. Lepsi w tej konfrontacji byli Niemcy, którzy na Nuke’u wygrali 16:11 oraz Ancient do czterech. 

Kto by pomyślał, że w niedzielę jedynym pojedynkiem z trzema mapami będzie ten pomiędzy Movistar Riders a Party Astronauts. W porannej zapowiedzi wspominaliśmy, że to właśnie w starciach z udziałem lidera i outsidera lubi dochodzić do niespodzianek. Nie inaczej było w tym przypadku, ponieważ PA jeszcze przed tym starciem nie urwało nikomu mapy. Co więcej, amerykańsko-kanadyjski kolektyw nawet się postawił, kiedy spojrzymy na poszczególne wyniki ze spotkań w ubiegłych dniach. Co prawda MR wygrywało na pierwszej mapie jaką był Overpass 13:2, ale “Astronauci” jeszcze próbowali uratować sytuację. W ostateczności przegrali do dziesięciu. Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się na Nuke’u, który był przecież wyborem podopiecznych Galdera “bladE’a” Barceny. Patry Astronauts wygrało rezultatem 16:4! O wszystkim zadecydowało Inferno, a na nim pojawił się identyczny wynik, jak na pierwszym planie, a więc 16:10.

Niedzielne wyniki spotkań grupy C piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Players 2:0 Team Liquid – Dust2 16:1, Overpass 16:11

BIG 2:0 GODSENT – Nuke 16:11, Ancient 16:4

Movistar Riders 2:1 Party Astronauts – Overpass 16:10, Nuke 4:16, Inferno 16:10

Klasyfikacja końcowa grupy C 15. sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:
  1. Movistar Riders – 5 zwycięstw, 0 porażek – 15 punktów
  2. Players – 4 zwycięstwa, 1 porażka – 12 punktów
  3. Team Liquid – 3 zwycięstwa, 2 porażki – 9 punktów
  4. BIG – 2 zwycięstwa, 3 porażki – 6 punktów
  5. GODSENT – 1 zwycięstwo, 4 porażki – 3 punkty
  6. Pary Astronauts – 0 zwycięstw, 5 porażek – 0 punktów

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.