Respawn.pl

Strona główna » Guardian po IEM Katowice: Nawet już nie jestem rozczarowany

Guardian po IEM Katowice: Nawet już nie jestem rozczarowany

Autor: Patryk Gwarek
GuardiaN

Snajperka FaZe jasno dała do zrozumienia, że jak grać to tylko wygrywać i mimo że forma Guardiana na IEM Katowice była niesamowita, to jako kolektyw nie dali rady zdobyć złota.

Ladislav “GuardiaN” Kovács przed ćwierćfinałem w wywiadzie dla DBLTAP jasno zaznaczył, że ekipy powinny przyjeżdżać na takie eventy jak IEM Katowice z myślą o zwycięstwie, mówiąc, że jeśli jest możliwość gry o brąz, to nie jest to wystarczająca nagroda. Podczas tegorocznego eventu w Spodku nie mogliśmy oglądać takowego spotkania, ponieważ drużyny Astralis i Liquid automatycznie znalazły się na 3-4. pozycji. Ladislav wspominał występ ze Starseries, gdzie FaZe musiało zagrać o trzecie miejsce z Liquid i właśnie stąd ta wypowiedź, bo wtedy starcie w ogóle nie poszło po myśli Kovácsa i spółki, przez co znaleźli się zaraz za podium.

Całą rozmowę można znaleźć pod tym adresem.

Natomiast zaraz po finale katowickiego Intel Extreme MastersGuardian bardzo emocjonalnie zareagował na przegraną. Widać, że jest poirytowany tym, że jako zespół nie potrafią osiągnąć złota. Odnotowuje fakt, że w swojej karierze uczestniczył już w trzech finałach Majora oraz dwóch IEM-ach i z żadnego z nich nie wyszedł zwycięstwo, taka kolej rzeczy musi być przygnębiająca.

Po raz kolejny supermix otrzymuje srebro, wcześniej przegrywając z Cloud9– na nadmienionym Majorze, a teraz w Katowicach ulegają fnatic. AWPer za to pokazał się z niesamowitej strony, osiągając rating ze wszystkim meczów na poziomie 1.18. Portal HLTV nawet przygotował z tej okazji najlepsze zagrania Słowaka z ostatniego starcia.
Oglądaj GuardiaN vs. fnatic – IEM Katowice 2018 od użytkownika HLTVorg na www.twitch.tv