Respawn.pl

Gucio najlepszy na polskim Twitchu w czerwcu

Autor: Krzysztof Sarna
Twitch

Stało się! Połowa 2023 roku jest już za nami! Tak więc skoro zaczął się lipiec, trzeba jeszcze przyjrzeć się czerwcowi na polskim Twitchu. Tym razem pozycja lidera nie należała już do Piotra “Izaka” Skowyrskiego jak jeszcze przed miesiącem. Numerem jeden okazał się Witold “Gucio” Tacikiewicz. 

Gucio liderem czerwca na polskim Twitchu

Zanim jednak przejdziemy do dania głównego, to omawianie statystyk z czerwca przygotowanych przez STREAMERZY.PL rozpoczniemy od płci żeńskiej. Który to już raz Katarzyna “Kasix” Paciorek okazała się najlepsza wśród płci pięknej? Jeśli chodzi o bieżący rok, to już piąty! Jedynie w kwietniu kultowa już streamerka musiała ustąpić miejsca. Jeśli chodzi o czerwiec, to Paciorek była oglądana łącznie przez 111 332 godziny. Średnio jej transmisje oglądało 1777 widzów, co także uczyniło ją pierwszą pod względem tej kategorii. W szczytowym momencie na lajwie Kasix przebywało aż 3090 widzów! Druga i trzecia lokata natomiast należą do Angeliki “Angeli35” Adamczuk i Karoliny “Nieuczesanej” Brodnickiej. 

Ranking TOP10 streamerek z czerwca prezentuje się następująco:

3333

fot. STREAMERZY.PL

W kontekście ogólnego zestawienia na świeczniku znajduje się wywołany już do tablicy Gucio. Jego licznik obejrzanych godzin w szóstym miesiącu 2023 roku zatrzymał się na 957 038! Mowy o deklasacji jednak nie ma, ponieważ Michał “Young Multi” Rychlik wypracował ich 831 765, co kolosalną różnicą w ostateczności nie było. Na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil “Ewron” Lachowski. 

Ranking TOP10 streamerów z czerwca prezentuje się następująco:

4444

fot. STREAMERZY.PL

Nie zapominamy także o League of Legends. Nikogo już raczej specjalnie nie powinna dziwić obecność z miesiąca na miesiąc Artura “Rybsona” Gębicza, który w czerwcu był po prostu najlepszy. Zaraz za nim widnieją Maksymilian “Vysotzky” Wysocki i Marcin “Xayoo” Majkut. Ilość godzin, przez które oglądany był Rybson to 473 455.

Ranking TOP10 streamerów z czerwca pod względem League of Legends prezentuje się następująco:

2222

fot. STREAMERZY.PL

Jak zwykle na sam koniec zostaje Counter-Strike: Global Offensive. Liderem był Jakub “Merghani” Rokicki, który był oglądany przez 158 901 godzin. Trzeba zaznaczyć, że jest to mniejsza ilość w porównaniu co do dopiero omówionego LoL-a. Wiceliderem okazał się kolejny z reprezentantów YFL, a konkretnie Dawid “Dzinold” Rzeźnik. Nie mogło oczywiście zabraknąć weterana, jakim jest Piotr “Izak” Skowyrski, który jako trzeci i zarazem ostatni może się pochwalić przekroczoną barierą stu tysięcy obejrzanych godzin. 

Ranking TOP10 streamerów z czerwca pod względem CS:GO prezentuje się następująco:

1111

fot. STREAMERZY.PL