Respawn.pl

hades nigdzie się nie wybiera! Polak przedłużył umowę z ENCE

Autor: Marcin Kapusta

Polska kolonia w ENCE ma się dobrze! Najpierw Paweł “Dycha” Dycha przedłużył kontrakt z organizacją, a teraz zrobił to Aleksander “hades” Miśkiewicz.

Na początku marca bieżącego roku parafkę pod nowymi kontraktami złożyli Marco “Snappi” Pfeiffer, Lotan “Spinx” Giladi oraz Paweł “Dycha” Dycha. Wczoraj (tj. 10 maja) uczynił to również Aleksander “hades” Miśkiewicz. Przedłużenie współpracy jest następstwem fantastycznej gry zespołu na międzynarodowej arenie.

Bardzo się cieszę, że hades zdecydował się przedłużyć z nami umowę. Od początku wykazywał potencjał i ciężko pracuje, by stawać się coraz lepszym. Mamy w drużynie świetną chemię, więc wspaniale jest nadal pracować razem, aby osiągać nowe szczyty.” – przyznał trener sekcji CS:GO, Eetu “sAw” Saha. “Ten młody człowiek zrobił ogromne postępy, odkąd dołączył do ENCE. Znacząco przyczynił się do tego, czym dzisiaj jest nasz zespół CS:GO. Dziękujemy za zaangażowanie hades.” – wtórował mu CEO fińskiej organizacji, Mika “miqaqu” Kuusisto.

22-letni snajper znad Wisły dołączył do ENCE w kwietniu 2021 roku, zastępując Aleksiego “allu” Jalliego, który męczony wypaleniem zawodowym udał się na przerwę. Początkowo Aleksander miał występować tylko do momentu powrotu fińskiego weterana, jednak obfity w sukcesy okres próbny spowodował, że ostatecznie otrzymał stały angaż w połowie czerwca. Od tego momentu międzynarodowy kolektyw cały czas progresował i wyznaczał nowe szczyty, zdobywając wiele imponujących osiągnięć. Do najważniejszych należy wicemistrzostwo 15. sezonu ESL Pro League i IEM Fall 2021, a także triumf w europejskiej odsłonie BLAST Premier Spring Showdown. Sam hades podczas pobytu w ENCE wypracował rating na wysokim poziomie 1.11, ustępując w tym aspekcie jedynie Lotanowi “Spinxowi” Giladiemu.

Podopieczni Eetu “sAwa” Sahy rywalizują obecnie w Fazie Pretendentów antwerpskiego Majora, w której posiadają bilans 2-1. Już dziś o godzinie 19:30 podejmą kosowsko-albańskie Bad News Eagles w ramach czwartej rundy. Stawka pojedynku jest wysoka, ponieważ zwycięska drużyna zabezpieczy slota w Fazie Legend.

Aktualny skład ENCE wygląda następująco:

  • Polska Aleksander“hades” Miśkiewicz
  • Polska Paweł “Dycha” Dycha
  • Dania Marco “Snappi” Pfeiffer
  • Izrael Lotan “Spinx” Giladi
  • Czarnogora Pavle “Maden” Bosković
  • Finlandia Eetu “sAw” Saha (trener