Respawn.pl

Hades opuszcza ENCE!

Autor: Maks Bartosik

ENCE poinformowało, że po 1.5 roku współpracy kontrakt z Olkiem “Hades” Miśkiewiczem został rozwiązany. Polak od teraz jest wolnym zawodnikiem.

Hades dołączył do ENCE w czerwcu 2021, gdy fińska organizacja wykupiła go z Wisła All in Games Kraków. W barwach ENCE polski snajper wystąpił m.in. na majorach w Sztokholmie i Antwerpii. To właśnie w Belgii Hades i spółka zajęli 3-4 miejsce, ulegając w półfinale Natus Vincere. Dobre wyniki na majorach to oczywiście nie jedyne sukcesy, jakie europejski skład odnosił z polskim snajperem w składzie. Hades i spółka triumfowali podczas BLAST Premier: Spring European Showdown 2022, a w czerwcu tego roku zajęli 2 miejsce na IEM Dallas 2022.

Latem tego roku ENCE postanowiło zmienić snajpera i Hadesa zastąpiono Sunpayusem, a Polak został wypożyczony do Team Finest. Tam występował od końcówki sierpnia i pozostał w składzie nawet po tym, jak twist i spółka zostali bez organizacji.

Rozstanie z Hadesem skomentował dyrektor fińskiej organizacji, Niklas “Willkey87” Ojalainen:

Kiedy Olek dołączył do ENCE w 2020 roku, był wówczas wyraźnym ulepszeniem. W latach 2021 i 2022 był kluczową częścią naszego sukcesu i cieszę się, że mieliśmy okazję cieszyć się jego talentem i osobowością w ENCE. Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczymy go w blasku, dziękuję Olek.

Sam snajper zapowiedział, że jest gotowy na podjęcie nowych wyzwań i zachęca do składania mu propozycji.