Respawn.pl

Strona główna » Happy zakończył karierę gracza – czas na wyzwanie trenerskie!

Happy zakończył karierę gracza – czas na wyzwanie trenerskie!

Autor: Michał Maćkowski

Znany głównie z CS:GO, ale ostatnie lata spędził na grze w Valoranta. Vincent “Happy” Schopenhauer oficjalnie ogłosił, że zakończył swoją karierę jak profesjonalny gracz i postanowił rozpocząć przygodę trenerską. 

Kolejny znany zawodnik ze sceny CS:GO i Valoranta zakończył swoją profesjonalną przygodę jako zawodnik. Tym razem taką decyzję podjął francuski zawodnik, reprezentujący w przeszłości takie barwy Envyus, Vitality czy LDLC w produkcji od Valve. Oficjalnie za pośrednictwem swoich mediów, Vincent “Happy” Shopenhauer poinformował o zakończeniu esportowej przygody jako czynny zawodnik na rzecz pozycji trenera.

Nowa rola, nadal Valorant

Happy w 2020 roku przeniósł się z CS:GO do Valorant, co jak wiemy, zrobiło wielu zawodników. Francuski gracz przez ostatnie ponad dwa lata reprezentował w grze produkcji Riot Games takie zespoły jak Team BDS, Excel czy Orgless. Jednak doświadczony Francuz nie osiągnął spektakularnych wyników i oficjalnie ogłosił, że przechodzi na zawodniczą emeryturę.

To jednak Vincent “Happy” Schopenhauer nie kończy swojej przygody z profesjonalnym esportem i rozpoczął już kolejny rozdział. Tym razem doświadczony zawodnik postanowił dołączyć do zespołu M80 w Valorant, gdzie będzie pełnił rolę trenera.

Ten tweet nie byłby dobry, gdybym nie podziękował wszystkim kolegom z drużyny, z którymi kiedykolwiek grałem, czy to w CS, czy Valorant, od LDLC, od ENVYUS po Giants czy BDS… przeżyłem wiele wspaniałych chwil. Będę ich cenił za to, czego mnie nauczyli jako jednostki, a także za całą zabawę i emocje, jakie dawały mi granie we wszystkich tych turniejach i przeżywanie tych wszystkich niesamowitych chwil w otoczeniu rywalizacji. – czytamy w oficjalnym wpisie Francuza

Fani CS:GO zapamiętają Happiego!

Fani CS:GO zapamiętają Happiego jako zawodnik na pewno dzięki fantastycznej akcji, jaką wykonał w 2015 roku podczas finału Dreamhack. Wtedy Francuz reprezentujący barwy Envyus popisał się fantastycznym ACE’m z Deagle, broniąc obszaru bombowego B.