Respawn.pl

Strona główna » HAVU kompletuje fiński superteam

HAVU kompletuje fiński superteam

Autor: Maks Bartosik

Fińska scena CS:GO po rozpadzie fińskiego składu ENCE przeżywa kryzys podobnej do polskiej. Na jego rozwiązanie ciekawy pomysł ma HAVU, które postanowiło złożyć drużynę opartą na zawodnikach z drużyny, która grała w finale IEM Katowice 2019.

Na początku lipca HAVU pożegnało się z trzema zawodnikami – wtedy zespół opuścili”Sm1llee”, “ottonD” i “sLowi”. W składzie fińskiej organizacji pozostali tylko “xseveN” i “Aerial“. Obaj zawodnicy przed dołączeniem do HAVU występowali w wspomnianym ENCE, z którym osiągali największe sukcesy w historii fińskiej scenie.

Do tej dwójki HAVU postanowiło wkomponować dwóch doświadczonych graczy – zehN’a i doto. Tego pierwszego fani znad Wisły mogą kojarzyć głównie z wspólnych występów z Pawłem “Innocentem” Mockiem w barwach Sprout. Z kolei doto występował wcześniej w ENCE, do którego dołączył właśnie z HAVU. Ostatnim elementem układanki został młody fiński snajper – Spargo, który ostatnio grał dla KOVA Esports. Nad całością projektu czuwać  Mikko “⁠xartE⁠ Välimaa.

Finland Jani “⁠Aerial⁠ Jussila

Finland Sami “⁠xseveN⁠ Laasanen
Finland Jarkko “⁠Spargo⁠ Rahja
Finland Jesse “⁠zehN⁠ Linjala
Finland Joonas “⁠doto⁠ Forss

Finland Mikko “⁠xartE⁠ Välimaa (trener)