Respawn.pl

HAVU kompletuje swój skład CS:GO!

Autor: Maks Bartosik
HAVU

Fińska organizacja HAVU poinformowała o skompletowaniu składu sekcji CS:GO. Piątym zawodnikiem został ogłoszony Jussi “airax” Airaksinen.

HAVU pozostawało bez piątego gracza od marca, gdy fiński zespół opuścił dotychczasowy dowodzący Joonas “doto” Forss, który został nowym zawodnikiem Adaptation. Przez ten czas lukę po byłym graczu ENCE wypełniał Jussi “airax” Airaksinen, który jako in-game leader wspierał drużynę m.in. podczas Elisa Invitational Winter 2023. W międzyczasie fińska formacja testowała też dwóch graczy – Matiasa “Banjo” Kivistö (ex-Fnatic Rising) oraz Otto “ottoNd” Sihvo (ex-KOVA Esports).

W zeszłym tygodniu fińska organizacja oficjalnie potwierdziła, że cała trójka zostanie w organizacji na dłużej. O ile zakontraktowanie Banjo i ottoNd można się było spodziewać, tak zakontraktowanie airaxa nie było wcale takie pewne. Jednak były zawodnik KOVA Esports na tyle dobrze się spisał jako stand-in, że HAVU zdecydowało się na podpisanie go na stałe.

Pod dowództwem airaxa HAVU triumfowało w rozgrywkach Pelaajat.com Series Showoff: Spring 2023 oraz pokazała się z dobrej strony w rozgrywkach online. Fińska formacja zakończyła rozgrywki Elisa Invitational Winter 2023 na miejscu 5-8, odpadając z Eternal Fire, a w także zajęła miejsca 9-16 w dwóch edycjach turnieju CCT Europe Series.

Aktualny skład HAVU prezentuje się następująco:

  • Jussi “airax” Airaksinen
  • Sami “xseveN” Laasanen
  • Jani “Aerial” Jussila
  • Matias “banjo” Kivistö
  • Otto “ottoNd” Sihvo
  • Mikko “xartE” Välimaa (trener)