Respawn.pl

HeatoN pierwszym wyróżnionym w Esports Hall of Fame!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Bez zaskoczenia – jako pierwszy w galerii sław pojawia się gracz, prawdziwa legenda Counter-Strike’a, który miał ogromny wpływ na rozwój sceny. Emil “HeatoN” Christensen będzie pierwszym wyróżnionym w Esports Hall of Fame!

Wyróżnieni gracze nie mogą już czynnie brać udziału w rozgrywkach. Oczywiście nadal mogą wspierać e-sport, ale nie mogą grać, ani trenować żadnej drużyny przynajmniej od roku. Poza tym, oczywiście – muszą mieć ogromny wkład w rozwój sceny.

A takowy na pewno miał Emil “HeatoN” Christensen. W 2001 roku rozwinął legendarną organizację Ninjas in Pyjamas i pod jej banderą zdobył pierwsze duże trofea. Później dołączył do SK Gaming, gdzie wspiął się na sam szczyt sceny CS 1.6. Od tamtej pory wspólnie z zespołem zwyciężali w wielu turniejach, aż do 2007, kiedy zawiesił swoją działalność.

W 2012 wrócił do e-sportu, kiedy na rynku pojawiło się CS:GO. Jego celem było zbudowanie drużyny dla organizacji Ninjas in Pyjamas, która zdominuje scenę w początkowej fazie rozwoju tytułu. Udało mu się to w stu procentach. Pierwsze miesiące, a nawet wiele miesięcy, to okres dominacji NiP, który tylko na chwilę, na majorze Dreamhack Winter 2013 został powstrzymany przez Fnatic.

Ceremonia wprowadzenia do Esports Hall of Fame odbędzie się 10 lipca, na sam koniec majora ESL One Cologne 2016. W głosowaniu brał udział specjalny panel ekspertów, w którego skład wchodzą takie osobowości jak Thorin, moses czy senior manager ESL Trevor “Midway” Schmidt.