Respawn.pl

HellRaisers i AVANGAR wśród finalistów WePlay! Forge of Masters Season 1

Autor: Paweł Wilk

Po kilku dniach intensywnych zmagań poznaliśmy czterech uczestników lanowych zmagań od WePlay! Forge of Masters. Do Kijowa przyjdzie m.in. HellRaisers i AVANGAR.

W fazie zasadniczej zawodów oglądaliśmy osiem składów, które rywalizowały ze sobą w jednej grupie. Walka pomiędzy zespołami ze wschodu Europy była zacięta, tym bardziej, że grę w Expo Center of Ukraine gwarantowały tylko cztery pierwsze miejsca. Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej poradzili sobie reprezentanci HellRiasers oraz AVANGAR, którzy zanotowali sześć zwycięstw i po jednej porażce. Na trzeciej i czwartej lokacie uplasowały się składy DreamEaters i Vega Squadron. Obie piątki zgromadziły po dwanaście oczek. Zdecydowanie gorzej poszło w internetowych meczach formacjom Winstrike Team, Team Spirit i Nemiga Gaming, którzy wygrali tylko dwa mecze. Zdecydowanym outsiderem okazało się pro100 z jednym zwycięstw, jednym remisem i pięcioma porażkami.

Finały rozgrywek od WePlay zaplanowane są na 3-5 maja w stolicy Ukrainy. Czwórka uczestników powalczy w drabince podwójnej eliminacji o pulę nagród wynoszącą 36 tysięcy dolarów. W pierwszym półfinale HellRaisers zmierzy się z Vega Squadron, natomiast AVANGAR spotka się na serwerze z DreamEaters.