Respawn.pl

HellRaisers wycofuje się z turniejów

Autor: Sergiusz Lelakowski

Europejska drużyna, która łączy zawodników z Ukrainy, Czech oraz Słowacji, postanowiła wycofać się z dwóch nadchodzących turniejów. Gracze HellRaisers w poprzednim tygodniu zwyciężyli w PGL Regional Minor Championship Europe, gdzie w finale pokonali Bułgarów z E-Frag.

HellRaisers nie weźmie udziału w Counter Pit League Season 2 oraz Operation: Kinguin #2. Głównym powodem jest duża ilość wyjazdów w ostatnim czasie, która kosztowała zawodników sporo energii. Dodatkowo, zawodnicy rozpoczęli starania się o wizę do Stanów Zjednoczonych, aby móc zagrać w głównych kwalifikacjach do MLG: Columbus. Zespół natomiast nie ma zamiaru zrezygnować z udziału w LANowych finałach Acer Predator Masters Season 2.

HellRaisers

Turniej rozpocznie się 11. lutego, a oprócz HellRaisers, wezmą w nim udział mousesports, Flipsid3 Tactics i E-Frag. Zawodnicy zakwalifikowali się do finałów z drugiego miejsca w grupie A, gdzie zdobyli 13 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy, 0 porażek). Pula nagród w turnieju wynosi 40,000$, a zwycięzca zgarnie aż połowę tej sumy.

Czy reprezentanci HellRaisers powtórzą sukces, który odnieśli w Bukareszcie? Tego dowiemy się już za półtora tygodnia. Turniej będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale TaKeTV, a o komentarz zadba Rahim “Babam” Abdullaev. Natomiast na oficjalnym niemieckim kanale usłyszymy duet – Fabian “fabE” Logemann oraz Fabian “V3n0m” Doellert. Oprócz tego dostępne będą również transmisje od ESL w językach: polskim, rosyjskim, francuskim, szwedzkim, włoskim, hiszpańskim i portugalskim.