Respawn.pl

Strona główna » HellRaisers zawiesza działalność esportową! Powodem wojna na Ukrainie

HellRaisers zawiesza działalność esportową! Powodem wojna na Ukrainie

Autor: Marcin Kapusta

Ukraińska organizacja HellRaisers zawiesiła działalność esportową z powodu trwającej wojny w Europie Wschodniej!

Wojna wywołana przez Rosję powoduje ogromny kryzys humanitarny. Ukraińcy w obliczu nieustających bombardowań decydują się porzucać swoje rodzinne domy, opuszczać granice kraju i rezygnować ze swoich biznesów. Inwazja negatywnie wpłynęła również na wszystkie dziedziny, w tym esport. Dwa dni temu (tj. 2 marca) ukraińska organizacja HellRaisers ogłosiła, że zawiesza działalność esportową do czasu zakończenia działań militarnych.

Oficjalne oświadczenie HellRaisers:

Zwracamy się do wszystkich naszych fanów, aby opowiedzieć o sytuacji, która obecnie ma miejsce.

24 lutego Federacja Rosyjska zaatakowała suwerenną i niepodległą Ukrainę, nazywając to “operacją ratunkową”. W wielu ukraińskich miastach trwa prawdziwa wojna. Ludzie są przerażeni i zmuszeni do opuszczenia własnych domów, ponieważ ich dzielnice są atakowane i bombardowane.

Wśród naszych pracowników są osoby z rosyjskimi paszportami, które nadal przebywają na Ukrainie. Oni również są atakowani przez putinowską armię.

Ponadto w mediach społecznościowych i telewizji trwa wojna informacyjna. Nie należy ufać rosyjskim mediom, które mówią “o akcji ratunkowej i braku strat w siłach rosyjskich.” Bądźcie bardzo ostrożni i weryfikujcie wszystkie źródła informacji.

Projekt HellRaisers nie może być kontynuowany w obecnej sytuacji i zostanie zawieszony do czasu zakończenia wojny. Nie wiemy, jak długo to potrwa.

Wszyscy pracownicy zachowają swoje miejsca w organizacji i będą kontynuować pracę po zakończeniu inwazji Rosji na Ukrainę. Ponadto HellRaisers będzie wspierać swoich pracowników i wypłacać im pensje.

Zespół CS:GO również jest zawieszony na czas nieokreślony.

Zawodnicy sekcji Doty 2 nadal będą grali razem, ale pod inną banderą.

Bądźcie bezpieczni i dbajcie o siebie.

Organizacja HellRaisers powstała w 2014 roku i zyskała popularność poprzez działania na scenie CS:GO. W jej szeregach przewinęli się chociażby Dauren “AdreN” Kystaubayev, Oleksandr “s1mple” Kostyliev, Tomáš “oskar” Šťastný czy Özgür “woxic” Eker. Formacja brała udział w najbardziej prestiżowych turniejach i figurowała w czołowej 10. świata. Niemniej z czasem HellRaisers rozstało się z kluczowymi graczami, a nowe składy nie spełniały pokładanych oczekiwań.

Obecny zespół występuje pod banderą ukraińskiej organizacji od grudnia minionego roku, jednak nic wielkiego nie zdołał jeszcze osiągnąć. I przez długi czas nie będzie mu dane występować w esportowych rozgrywkach ze względu na zawieszenie działalności HR na czas nieokreślony.

Skład HellRaisers w CS:GO wygląda następująco: 
 •  Alexey “alex666” Yarmoshchuk
 •  Yevhenii “7oX1C” Motsevyi
 •  Dmitriy “Templ” Sryvkov
 •  Mykhailo “OWNER” Lymar
 •  Igor “w0nderful” Zhdanov
 •  Anatoliy “liTTle” Yashin (trener)
Skład HellRaisers w Docie 2 prezentował się w sposób następujący:
 • Maxim “re1bl” Afanasyev
 •  Alimzhan “watson” Islambekov
 • Yaroslav “Limitless” Parshin
 •  Arman “Malady” Orazbayev
 • Geogrii “Gilgir” Svistunov
 • Aleksandr “Nofear” Churochkin (trener)