Respawn.pl

Strona główna » ‘HELP WILL COME TOMORROW’ DEBIUTUJE NA KICKSTARTERZE

‘HELP WILL COME TOMORROW’ DEBIUTUJE NA KICKSTARTERZE

Autor: Marcin Skrętkowicz

Klabater ma przyjemność ogłosić, że na Kickstarterze ruszyła kampania gry Help Will Come Tomorrow (autorstwa Arclight Creations). Help Will Come Tomorrow to wymagająca gra survivalowa, która stanowi kolejny – po We. The Revolution – krok Klabatera w stronę wydawania gier z dojrzałą fabułą, osadzonych w realiach historycznych (tym razem Rosja 1917 roku). Wraz z kampanią mamy przyjemność zaprezentować mnóstwo nowych materiałów: demo gry, nowy gameplay trailer oraz pełne informacji trzy odcinki Dev Diaries. Premiera gry planowana jest na 21.04.2020 na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Zapraszamy na stronę kampanii Help Will Come Tomorrow na Kickstarterze. Gra jest już w zaawansowanej fazie produkcji, twórcy zdecydowali się jednak na zbiórkę, której celem będzie zapewnienie produkcji zaawansowanych testów jakościowych, szlifów balansu rozgrywki, sesji QA oraz dogranie dodatkowej ścieżki muzycznej/dźwiękowej.

“Bardzo się cieszymy, że możemy nareszcie odsłonić więcej szczegółów na temat naszej gry. Ostatnie prezentacje Help Will Come Tomorrow miały miejsce na Gamescomie w zeszłym roku, czyli dość dawno temu. Jesteśmy w tej chwili w zupełnie innym miejscu produkcji i nadszedł czas, by podzielić się tym, co robimy. Właśnie dlatego na stronie Kickstartera udostępniliśmy krótkie demo.” – powiedziała Wioletta Maleszyk, współzałożycielka Arclight Creations – “Jesteśmy przekonani, że Help Will Come Tomorrow już teraz prezentuje się naprawdę dobrze, udało nam się wymyślić własną formułę w obrębie gatunku survival, w której nacisk położony jest na fabułę i psychologiczny aspekt przetrwania w trudnych warunkach.” 

Help Will Come Tomorrow przenosi gracza do Rosji roku 1917. Imperium targane jest zarówno wewnętrzną wojną domową jak i brutalnym konfliktem z Cesarstwem Niemieckim na froncie wschodnim. Car Mikołaj II abdykuje, a kraj pogrąża się w chaosie. Gdzieś w tle tych doniosłych wydarzeń grupa pasażerów, którzy przeżyli tajemniczy atak na kolej transsyberyjską, musi przetrwać w surowym syberyjskim klimacie, dopóki nie nadejdzie pomoc. Stając w obliczu wielu niebezpieczeństw, słabości, a przede wszystkim własnej psychiki, ludzie z różnych klas społecznych i ekonomicznych będą musieli współpracować i podejmować decyzje, które często będą sprzeczne z ich przekonaniami, wystawiając je na próbę, albo całkowicie im przecząc.

Podstawowa mechanika gry koncentruje się na przetrwaniu postaci, zaspokajaniu podstawowych potrzeb, gromadzeniu zasobów, rozbudowie obozu i dbałości o bezpieczeństwo. Gracz szybko jednak odkryje, że aby wygrać, potrzebuje czegoś więcej: zbudować relacje między bohaterami, łagodzić konflikty i dbać o morale całego obozu. Możesz wybrać działanie samolubne, lub zespołową współpracę.

„Sukces wydanej w zeszłym roku gry We. The Revolution był dla nas sygnałem, że warto wydawać gry ambitne fabularnie, które w innowacyjny sposób pokazują realia historyczne. Help Will Come Tomorrow to nasz kolejny krok w tym kierunku, a przy okazji niezwykle wciągająca gra survivalowa. – powiedział Michał Gembicki, Joint CEO w Klabaterze – “To, co nas urzekło przy pierwszym kontakcie z dziełem Arclight Creations, to przede wszystkim emocjonująca opowieść o ludziach uwikłanych w skomplikowane realia epoki Rewolucji Październikowej”.

Wraz ze startem kampanii Help Will Come Tomorrow na Kickstarterze, Arclight Creations i Klabater mają również przyjemność podzielić się zupełnie nowymi materiałami z gry: