Respawn.pl

Heroic bez prowadzącego! cadiaN opuszcza zespół

Autor: Marcin Kapusta

Sensacyjne doniesienia dopływają do nas z obozu Heroic. Na ławce rezerwowych wylądował dotychczasowy gwiazdor i prowadzący duńskiej drużyny, Casper “cadiaN” Møller!

cadiaN rozstaje się z aktywnym składem. Taka decyzja została podjęta obopólnie i wynikała z powodu różnych wizji przyszłości zespołu. Casper, miałeś ogromny wpływ na budowanie Heroic. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pracować z tak utalentowanym graczem, który swoją pasję przekuł na rywalizację, wkładając całe swoje serce. Podniosłeś poziom CS-owego esportu za sprawą swojej wyjątkowej charyzmy, sposobie myślenia i legendarnym clutchom” – poinformowali przedstawiciele duńskiej organizacji.

“Heroic było moim domem od czterech lat. Te cztery lata nie tylko zadecydowały o mojej karierze, ale także zmieniły moje życie. Wielkie trofea, wielokrotne występy na pozycji numer 1 na świecie oraz wiele wspaniałych przyjaźni. Patrząc wstecz czuję wdzięczność, dumę i wychodzę z uśmiechem na twarzy. Chcę podziękować organizacji za obdarzenie mnie zaufaniem przez cały ten czas pobytu. Patrząc w przyszłość, nadszedł czas na nowe przygody” – oświadczył cadiaN za pośrednictwem portalu X (dawniej Twitter).

Owocny epizod dobiegł końca

Zakończenie współpracy cadiaNa z Heroic oznacza koniec czteroletniej przygody, która obfitowała w spektakularne triumfy. To pod sterami 28-latka skandynawska formacja wyrosła na CS-ową potęgę, na dobre zadomawiając się w ścisłej czołówce. Przez długi czas okupowała fotel lidera światowego rankingu HLTV.

Wiele osób postrzega mnie jako twarz nie tylko zespołu CS:GO, ale całej organizacji Heroic. Udało mi się zbudować zespół i markę mniej więcej od zera. Na początku nie mieliśmy funduszy ani takich samych możliwości  jak inne zespoły, ale z czasem stawaliśmy się coraz lepsi. Ostatecznie wyprzedziliśmy konkurencję, jeśli chodzi o rozwój młodych talentów i dokonywanie zmian kadrowych we właściwym czasie. Te czynniki doprowadziły nas do pozycji, w której Heroic było wystarczająco dużą marką, aby zdobyć sloty w prestiżowych ligach i wznosić w górę ważne trofea. Główną rzeczą, która wypełnia moje serce jest duma i cieszę się, że spędziłem wiele lat mojej kariery z tak wspaniałymi graczami i niesamowitymi przyjaciółmi. Nie ma urazy, rozstaliśmy się jako przyjaciele. Pracowaliśmy bardzo ciężko, wylewaliśmy pot i łzy, aby to wszystko zadziałało. To była niesamowita podróż, na którą wiele osób może spojrzeć wstecz i pomyśleć: ‘Okej, jeśli oni mogli to zrobić, to ja też mogę‘”” – powiedział cadiaN na łamach portalu Dexerto.

cadiaN pod banderą Heroic zwyciężył kilkanaście prestiżowych turniejów, w tym m.in. DreamHack Open Atlanta 2019, ESL One Cologne 2020 Europe, trzynasty sezon ESL Pro League, Pinnnacle Cup Championship 2022, BLAST Premier Fall Finals 2022 czy BLAST Premier Spring Finals 2023. Wywalczył także wicemistrzostwo IEM Katowice 2023 oraz trzykrotnie dotarł do fazy pucharowej turniejów rangi Major – w Sztokholmie (półfinały), Paryżu (półfinały) oraz Rio de Janeiro (wielki finał).

“Jestem bardzo zmotywowany, już grinduje w CS2”

Wierzę, że wiele rzeczy, które zrobiłem poprawnie w Heroic, mogę przenieść do następnego zespołu. Wiem, że mogę wnieść te 5%, których inne drużyny potrzebują, by wygrywać. Wciąż mam wiele do osiągnięcia w mojej karierze. Nazwałbym to nastawieniem zwycięzcy. Chcę wznosić w górę wielkie trofea. Dotarłem do finału i półfinału dwóch ostatnich Majorów. Chcę wygrać Majora, chcę wygrać w Katowicach i Kolonii. Mimo, że jestem dumny z tego, co osiągnąłem, to jestem daleki od całkowitego zadowolenia” – stwierdził w rozmowie z dziennikarzem Dexerto, Luisem Mirą.

Obecnie najważniejszym celem cadiaNa jest zagranie na pierwszym Majorze w Counter-Strike’u 2, który odbędzie się w drugiej połowie marca 2024 roku na jego rodzimej ziemi – w Kopenhadze. Warto wspomnieć, że Major zostanie rozegrany w Royal Arenie, gdzie jedenaście miesięcy temu 28-latek wraz z Heroic triumfował podczas BLAST Premier Fall Finals. 

Aktualny skład Heroic wygląda następująco:

  • Denmark Martin “stavn” Lund
  • Denmark Rasmus “sjuush” Beck
  • Denmark Jakob “jabbi” Nygaard
  • Denmark Rene “TeSeS” Madsen
  • Sweden Richard “Xizt” Landström (trener)
  • Denmark Casper “cadiaN” Møller (rezerwa)