Respawn.pl

Strona główna » Heroic i OG Esports z awansem do grupowych finałów BLAST Premier Spring Groups

Heroic i OG Esports z awansem do grupowych finałów BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Wtorek wyłonił nam obsadę dwóch z trzech finałów grupowych na BLAST Premier Spring Groups. Heroic i OG Esports – to właśnie te formacje zawalczą o mistrzostwo odpowiednio w zbiorze A oraz B. 

Dwa kolejne spotkania BLAST Premier Spring Groups dobiegły końca. We wtorek rozgrywały się konsolidacyjne finały w grupach A i B, dzięki czemu poznaliśmy pełne obsady finałów w tych zbiorach. Na serwerze podziwialiśmy m.in. Macieja “F1KU” Miklasa i spółkę, którzy okazali się lepsi od Teamu Liquid.

Wtorkowe zawody rozpoczęły się od wygranej Heroic w starciu przeciwko Evil Geniuses. Ekipa z Danii udanie zrewanżowała się w pełnej serii “Geniuszom Zła”. Mimo że byliśmy świadkami trzech map, tak nie można powiedzieć, że poziom tego spotkania stał na wysokim poziomie. Starcie wystartowało od Nuke’a wybranego przez Rasmusa “sjuusha” Becka i jego kolegów, którzy ulegli na nim do dziewięciu. Następnie zawodnicy przenieśli się na Overpassa wybranego przez reprezentantów amerykańskiej organizacji. Zespół ze Skandynawii poddenerwowany takim stanem rzeczy zmiażdżył wręcz oponenta, wygrywając do dwóch. Podobnie zresztą było na Mirage’u, ponieważ pierwsza drużyna świata myliła się tylko pięciokrotnie. W finale grupy A dojdzie do pojedynku z udziałem Teamu Liquid i Heroic. Z kolei EG będzie walczyć o przetrwanie w Knockout Stage.

OG Esports już po raz drugi na tym turnieju pokonało Team Liquid. Miklas i jego koledzy tym razem potrzebowali trzech map, by udowodnić swoją wyższość. TL wybrał Mirage’,a ale triumf należał do duńskiej organizacji (16:12). Wybrany przez OG Ancient nie poszedł po myśli graczy tej organizacji, ponieważ to Nick “nitr0” Cannella i jego kompani triumfowali do ośmiu. O awansie przesądził Overpass, którego do dziesięciu zwyciężyła 12. siła świata. OG będzie miało okazję do rewanżu w finale grupy B FaZe Clanowi, z którym przegrało 1:2. 

Wtorkowe wyniki BLAST Premier Spring Groups prezentują się następująco:

Evil Geniuses 1:2 Heroic – Nuke 16:9, Overpass 2:16, Mirage 5:16

OG Esports 2:1 Team Liquid – Mirage 16:12, Ancient 8:16, Overpass 16:10