Heroic i Vitality kompletują półfinałowe pary IEM Rio 2023

Autor: Filip Woszczek
cadian

To właśnie dziś miały zostać wyłonione dwa zespoły, które zmierzą się przeciwko czekającym w kolejnej fazie Natus Vincere oraz Cloud9. Zgodnie z oczekiwaniami, zwyciężyły zespoły Vitality oraz Heroic, meldując się w półfinałach IEM Rio 2023.

Pierwszy pojedynek był rewanżem po trzymapowym starciu w ramach kwalifikacji do Majora w Paryżu. Wtedy to ekipa Vitality okazała się tą zwycięską, wygrywając na Overpassie i Nuke.

W Rio ponownie zobaczyliśmy Nuke, który dobrze rozpoczął się dla niemieckiej formacji. Do końca pierwszej połowy prowadzili oni wynikiem 9:6, natomiast sprawy skomplikowały się dla nich wraz ze zmianą stron. Mimo wygranej pistoletówki, rundy przez większość czasu wpadały na konto Vitality, które sprawnie radziło sobie z rywalami w obronie.

Na Mirage BIG ponownie dobrze radziło sobie na początku, tym razem w ataku. Udało im się ugrać optymistyczny wynik, ponieważ na ich koncie widniało aż 7 rund. Niemieccy gracze na chwilę objęli prowadzenie w CT (10:9), ale koniec końców to przeciwnik dokończył robotę po stronie terrorystów.

Vitality Vitality 20 BIG BIG
Nuke 16:12, Mirage 16:12

Kolejne ze spotkań również miało być próbą zrewanżowania się ekipy FURIA za porażkę w półfinale IEM Rio Major 2022. W obu przypadkach jako pierwsze zostało rozegrane Inferno. Dziesięć rund dla ekipy z Brazylii było dobrą zaliczką na dalszą część pierwszej mapy. Pomimo wyrównania przez rywali wyniku (10:10), zawodnicy FURIA zdołali dokończyć misję w ataku, zwyciężając na pierwszej mapie.

Mirage oznaczał spore kłopoty dla brazylijskiej formacji, ponieważ tym razem to Heroic dominowało w CT, zdobywając jeszcze więcej rund w pierwszej połowie, niż ich przeciwnik (12:3). FURIA próbowało jeszcze wyrównać wynik i wrócić  do spotkania, ale ich próby zakończyły się na trzyrundowym deficycie względem Heroic.

Dla harmonii, na Ancient to FURIA dominowało w ataku, a w pewnym momencie w tabeli widniał wynik 8:1 i można było domyślać się, że to Brazylijczycy wygrają całe spotkanie. Duńczycy odrobili jednak straty w samej końcówce połowy, co zdecydowanie nie skazywało ich na porażkę w tym Best of 3. Po zmianie stron Heroic zaprezentowało równie dobrą połowę co ich rywale, szybko pędząc po zwycięstwo. Pod koniec połowy FURIA zdobyło jeszcze 3 rundy, ale brakujący punkt padł łupem ekipy Caspera ‘cadiaNa’ Møllera