Respawn.pl

Heroic lepsze od FaZe w pierwszym ćwierćfinale Majora

Autor: Filip Woszczek

Cudowna droga FaZe na BLAST.tv Paris Major 2023 kończy się na ćwierćfinale. Zespół Caspera ‘cadiaN‘ Møllera okazał się znacznie lepszy na decydującym Mirage, awansując do półfinału jako pierwszy.

Nuke padł wyborem ekipy FaZe, oraz rozpoczął się zgodnie z ich planem w ofensywie (5:1). Inicjatywę przejęła jednak drużyna przeciwna, obejmując później prowadzenie, by zakończyć połowę z 10 rundami. W drugiej połówce pistoletówka dała wiele ekipie Heroic, ponieważ szybko wskoczyli na 14 punkt. FaZe nie pozostało dłużne, powracając do spotkania w CT, aczkolwiek ostatnia, kluczowa runda, padła łupem Duńczyków, zapobiegając dogrywce na tej mapie.

Overpass dobrze rozgrywał się dla FaZe, które skutecznie radziło sobie z atakami ze strony rywali. Podobnie jak Heroic, tym razem to Finn “karrigan” Andersen i jego zespół zdobyli 10 rund w obronie. Nie trzeba było długo czekać, zanim FaZe zdobyło punkt mapowy (15:5). Zawodnicy Heroic zdobyli później jeszcze 7 rund, ale również na tej mapie nie pojawiła się dogrywka.

Mirage to mapa, na której Heroic radziło sobie zdecydowanie najlepiej. Pierwsza połowa nie była zbyt przyjemna dla FaZe, ponieważ ich przeciwnicy zdobyli aż 12 punktów w defensywie. Mimo, że kluczowa pistoletówka wpadła na konto międzynarodowego zespołu, Heroic sprawnie zdobyło brakujące 4 rundy, tym samym awansując do półfinału.

Heroic heroic 21 faz FaZe
Nuke 16:14, Overpass 12:16, Mirage 16:6

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.