Respawn.pl

Heroic lepsze od Natus Vincere w półfinale IEM Rio 2023

Autor: Filip Woszczek
cadiaN

Drugi półfinał w ramach IEM Rio 2023 rozegrał się pomiędzy Heroic i Natus Vincere. Na nieszczęście tych drugich, duńska formacja zaprezentowała fantastyczną formę, eliminując rywali już po dwóch mapach.

Overpass, będący wyborem Heroic rozegrał się dla nich dość dobrze, jeśli chodzi o stronę atakującą (8:7). Obie ekipy grały wyrównany mecz, ale to Natus Vincere znalazło się na punkcie mapowym jako pierwsze. Ich rywale odrobili jednak stratę 3 rund, więc do rozstrzygnięcia pierwszej mapy potrzebna była dogrywka. W doliczonym czasie nie do końca było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą, natomiast dopiero po 3 dogrywkach to Heroic uszło z tego starcia zwycięsko.

Zawodnicy ukraińskiej organizacji nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w pierwszej połowie Ancient. Zespół Caspera cadiaNa Møllera urządził prawdziwe piekło dla swojego przeciwnika. Na’Vi zdobyło swój pierwszy punkt w ataku dopiero w 11 rundzie. Mimo wszystko reszta rund i tak trafiła do Heroic, co dało im aż potężne 14 rund zaliczki przed zmianą stron. Natus Vincere pokazało nieco walki w CT, ponieważ udało im się zdobyć jeszcze 8 punktów, ale od tamtego momentu brakujące dwie wpadły na konto Duńczyków, co oznaczało koniec tego spotkania na korzyść Heroic.

Heroic heroic 20 nav Natus Vincere
Overpass 25:22, Ancient 16:9

Wygrana Heroic w tym spotkaniu oznacza, że jutro to duński zespół podejmie Vitality w Wielkim Finale IEM Rio 2023. Transmisje ze spotkań w ramach IEM Rio 2023 można obejrzeć na kanale ESL.