Respawn.pl

Heroic nie zagra na IEM Dallas! Znamy zastępczą drużynę

Autor: Krzysztof Sarna

Już w nadchodzący poniedziałek wystartuje kolejny, duży turniej w Counter-Strike’u: Global Offensive, IEM Dallas. Dokładnie na dwa dni przed rozpoczęciem się tej imprezy esportowe środowisko obiegła wieść, że nie ujrzymy w Stanach Zjednoczonych Heroic. W zamian za tę formację wystąpi MIBR. 

Czwarta drużyna globu nie wystąpi na Intel Extreme Masters Dallas. Heroic, bo właśnie o tej drużynie mowa nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych ze względu na problemy związane z podróżą i COVID-19. 

Podopieczni Richarda “Xizta” Landströma zdążyli nas już przyzwyczaić do tego, że w ostatnim, ale dłuższym czasie grają o najwyższe światowe cele. Nieustannie plasują się w najlepszej piątce świata. Minione rezultaty jednak nie są tymi, o których z satysfakcją myśleliby sami zawodnicy, sztab, czy kibice. Mowa tu o 9-12. miejscu podczas piętnastego sezonu ESL Pro League czy 5-8. posadzie na dopiero co zakończonym PGL Majorze w Antwerpii. Nachodzący IEM w Dallas mógł być świetną okazją do przełamania się, ale organizacja ze Skandynawii nie zawita do USA. 

Problemem wykluczającym są problemy przed podróżą związane z COVID-19. Tak więc ESL musiało sięgnąć po zastępstwo. Warto z tego miejsca wspomnieć, że pierwszym kandydatem w kolejce do występu w Teksasie był Team Spirit, jednak ekipa ta nie posiadała wymaganych wiz, przez co nie mogła zaakceptować zaproszenia. 

CZYTAJ TAKŻE: One się składają! Recenzja słuchawek MSI Immerse GH50

IEM Dallas mimo faktu, że jeszcze się nie rozpoczął, możemy śmiało nazwać mianem poniekąd mniej udanego. Natus Vincere oraz Entropiq zmuszone są opuścić ten turniej także z powodów związanych z wizami. Do tego ENCE nie wystąpi w swoim pierwotnym składzie, ponieważ na pokładzie ujrzymy Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, który zastąpi Lotana “Spinxa” Giladiego. Przyczyną w tym przypadku również była wiza. 

Dla MIBR-u oferta gry na tak wielkiej imprezie to istny strzał w dziesiątkę. Będzie to doskonała okazja do odbicia się po nieudanym Majorze, na którym drużyna z Kraju Kawy zajęła 9-11. miejsce w fazie pretendentów, chociaż oczekiwano od niej więcej.

Ekipa z Brazylii bezpośrednio zastąpi duński zespół w drabince turniejowej. W ten oto sposób Marcelo “chelo” Cespedes i jego koledzy w najbliższy poniedziałek w pierwszej kolejce IEM-u Dallas zmierzą się z Complexity Gaming. Starcie rozegra się w formacie BO1.

Intel Extreme Masters Dallas odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca. W akcji ujrzymy aż szesnaście formacji, które powalczą o nagrody z łącznej puli ćwierć miliona dolarów. Dla najlepszego zespołu przewidziano czek na sto tysięcy dolarów. 

Więcej informacji na temat turnieju IEM Dallas 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej