Respawn.pl

Heroic pokonuje Complexity, Fnatic ogrywa zwycięzców majora podczas IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik

Za nami pierwsze mecze podczas niedzielnych zmagań IEM Katowice 2023. Na start trzeciego dnia fazy grupowej Heroic mierzyło się z Complexity, a Fnatic podejmowało triumfatorów majora w Rio – Outsiders.

Trzeci dzień IEM Katowice 2023 rozpoczął się od zmagań w grupie B fazy grupowej. W meczach które rozpoczęły się o 12:30 czekało nas wiele emocji, bowiem do gry w Katowicach stanęli zwycięzcy dwóch ostatnich dużych turniejów ubiegłego roku – Heroic oraz Outsiders.

Heroic – Complexity

Inferno (pick Complexity)

Heroic w swoim pierwszym meczu podczas IEM Katowice 2023 mierzyło się z Complexity. Duńska formacja dowodzona przez Cadiana spotkanie z Amerykanami rozpoczęła od Inferno, które było wyborem Grima i spółki. Heroic zanotowało całkiem udane wejście w spotkanie, obejmując prowadzenie 6:4 po stronie broniącej. Jednak ostatecznie to Complexity prowadziło po pierwszej połowie, wygrywając pięć ostatnich rund i obejmując prowadzenie 9:6.

Po zmianie stron i przejściu do ofensywy, Jabbi i spółka nie dali już rywalom żadnych szans. Heroic zgarnęło cztery pierwsze rundy, co dało im przewagę 10:9. Complexity szybko odpowiedziało zdobyciem dwóch punktów i ponownym objęciem prowadzenia, jednak to było wszystko co amerykańska formacja była w stanie pokazać po stronie CT. Kolejne sześć rund padło już łupem Heroic i to Duńczycy wygrali Inferno wynikiem 16:10.

Vertigo (pick Heroic)

Drugą mapą było Vertigo, które wybrali Duńczycy, jednak już od początku to Amerykanie prowadzili grę. Complexity po stronie CT zgarnęło 12 rund i pewnie zmierzało po doprowadzenie do trzeciej mapy. Grim i spółka po przejściu do ofensywy szybko zagwarantowali sobie dziewięć punktów mapowych przy wyniku 15:6.

Heroic nie złożyło jednak broni i starało się doprowadzić do dogrywki, co prawie im się udało. Cadian i spółka wygrali siedem kolejnych rund i byli o krok od wyrównania, jednak ostatecznie Complexity zamknęło Vertigo wynikiem 16:13.

Overpass (decydująca)

Decydującą mapą był Overpass, którego Heroic rozpoczęło po stronie CT. Tak samo jak Complexity na Vertigo, Duńczycy również zdobyli dwanaście punktów w pierwszej połowie i znacznie przybliżyli się do wygranej. Po zmianie stron Cadian  i spółka nie pozwolili rywalom na powrót i Complexity zdołało ugrać tylko 4 rundy, a Heroic zgarnęło Overpassa wynikiem 16:7.

Fnatic – Outsiders

Vertigo (pick Fnatic)

Zwycięzcy ostatniego Majora, Outsiders rozpoczęli swoje zmagania w Katowicach od meczu z Fnatic. Dla Jame’a i spółki był to pierwszy turniej w tym roku i jednocześnie pierwszy z nowym nabytkiem – kair0Nem. Młody Rosjanin pokazał się z bardzo dobrej strony w swoim debiucie, zwłaszcza na pierwszej mapie – Vertigo. Tą wybrała ekipa Fnatic, więc Outsiders rozpoczynało po stronie broniącej. Mezii i spółka nie sprawiali wrażenia jakby czuli respekt do zwycięzców z Rio i bez problemów wchodzili na bombsite’y, wręcz demolując defensywę rosyjskiej formacji. Fnatic po stronie atakującej wygrało 12 rund i było o krok od wygrania pierwszej mapy.

Po przejściu do ofensywy Outsiders nie złożyło broni i starało się powrócić do spotkania. Formacja Jame’a zbliżyła się nawet do rywali na trzy punkty przy wyniku 11:14, jednak wtedy Fnatic wygrało rundę eco, zapewniając sobie pięć punktów mapowych. Ostatecznie Outsiders zdołało wybronić tylko jeden z nich i to Fnatic zgarnęło Vertigo wynikiem 16:12.

Mirage (pick Outsiders)

Drugą mapą tego starcia był Mirage, wybrany przez Outsiders, które zaczęło po stronie atakującej. Jame i spółka mimo przegrywania na start 1:4 zdołali wygrać pierwszą część spotkania 8:7 i do defensywy przechodzili z małą przewagą.

W tej Rosjanie nie dali rywalom żadnych szans. Outsiders nie pozwalało Fnatic na zbyt wiele, a europejska formacja tylko czterokrotnie zdołała podłożyć ładunek, z czego zaledwie raz udało im się wygrać rundę. Outsiders swoją mapę wygrało 16:8 i w tym meczu również o zwycięzcy zadecydować miała trzecia mapa.

Tak samo jak w meczu Heroic-Complexity, był nią Overpass. W pierwszej połowie wyraźnie lepiej prezentowało się Fnatic, które prowadziło nawet 8:4, by ostatecznie na przerwę schodzić z prowadzeniem 9:6. Po zmianie stron role się odwróciły i to Outsiders zaczęło dominować. Formacja dowodzona przez Jame’a zapewniła sobie nawet punkt meczowy przy wyniku 15:14, jednak wtedy Krimz ugrał clutcha 1vs2 i przeszliśmy do dogrywki, w której lepsi okazali się zawodnicy Fnatic, którzy wygrali 19:16.