Respawn.pl

Heroic pokonuje Vitality w finale BLAST Premier Spring Final 2023

Autor: Filip Woszczek
Heroic

Zakończył się turniej BLAST Premier Spring Final 2023. Heroic sięgnęło po upragnione, pierwsze w tym roku trofeum, pokonując Vitality po trzech mapach. 

Vertigo, będące wyborem Vitality, rozpoczęło się dobrze, ale dla ich rywala. Heroic zaprezentowało się wystarczająco dobrze w ataku, zdobywając 9 punktów. W drugiej połowie, również druga pistoletówka padła ich łupem, co oznaczało o wiele łatwiejszą drogę do zwycięstwa. Wtedy Vitality nie dotarło nawet do 10 punktu, zanim Heroic odniosło zwycięstwo na tej mapie.

Mirage wyglądał nieco lepiej dla podopiecznych Dannego “zonic” Sørensena, a przynajmniej na początku, gdy udało im się uzbierać kilka rund w obronie. Później ekipa Heroic i tak nadgoniła wynik, dając sobie aż 7 rund przed zmianą stron. Na tej mapie Duńczycy również sięgnęli po dwie pistoletówki, aczkolwiek odpowiedź od Vitality pojawiła się dość szybko. Dan “apEX” Madesclaire i jego zespół nabrali wiatru w żagle, ponieważ udało im się wygrać aż 6 rund z rzędu (9:14), zanim Heroic odparło atak. Chwilę później można już było mówić o decydującej mapie.

Zawodnicy Vitality nie zatrzymywali się, ponownie wygrywając wiele rund jako terroryści na Inferno. W pewnym momencie widniał już wynik 5:1, który został szybko znormalizowany przez duńską formację. Na nieszczęście Vitality, ofensywa Heroic okazała się znacznie lepsza w drugiej połówce, co dało im zwycięstwo w tym spotkaniu.

Heroic heroic 21 vv Vitality
Vertigo 16:9, Mirage 10:16, 16:9


Klasyfikacja końcowa:

1. Heroic – 200 000$
2. Vitality – 85 000$
3-4. G2, Imperial – 40 000$
5-6. FaZe, Complexity – 20 000$
7-8. Astralis, Cloud9 – 10 000$