Respawn.pl

Hi Piotrkowska drugą realizacją ERBUD przeniesioną do gry CS:GO

Autor: Marcin Skrętkowicz

Najwyższy budynek biurowy w Łodzi można zobaczyć nie tylko w centrum miasta, ale także w grze CS:GO. Został tam przeniesiony przez Grupę ERBUD we współpracy z agencją Gameset. To część długofalowych działań realizowanych przez polską firmę budowlaną w esporcie i gamingu.

Hi Piotrkowska jest obecnie najwyższym budynkiem biurowym w całej Łodzi. Usytuowany w centrum miasta wielofunkcyjny kompleks typu mixed-use to również druga realizacja Grupy ERBUD, która została przeniesiona do popularnej gry Counter-Strike: Global Offensive we współpracy z agencją gaming i metaverse marketingu Gameset. Pierwszą z nich była Hala Koszyki w Warszawie, która trafiła do wirtualnego świata w 2021 roku. Działania te są częścią zapowiadanego wcześniej planu przenoszenia do popularnej gry FPS flagowych projektów zrealizowanych przez ERBUD.

W 2021 roku podjęliśmy decyzję o strategicznym wejściu w obszar gamingu i esportu, by odświeżyć naszą markę i zawalczyć o młodego pracownika. Od tamtej pory konsekwentnie realizujemy ten plan. Nasze aktualne działania, w tym m.in. przedłużenie umowy sponsoringowej z akademicką ligą University Esports EDU czy przeniesienie kompleksu Hi Piotrkowska do gry CS:GO to tylko jedne z kilku planowanych przez nas aktywności w tym obszarze – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Grupy ERBUD.

Mapa Hi Piotrkowska w CS:GO została stworzona z 57 unikalnych tekstur i jest inspirowana prawdziwym łódzkim obiektem. Autorem projektu jest Mateusz „Voxel” Pacuła, jeden z najpopularniejszych mapperów w Polsce. Jego celem było zaaranżowanie dobrze znanych lokacji na potrzeby rozgrywki.

Cieszymy się, że kompleks Hi Piotrkowska stał się częścią nagradzanego projektu firmy ERBUD i trafił do wirtualnej przestrzeni jednej z najpopularniejszych gier online’owych na świecie. Zaangażowanie w esport to dla nas kreatywny sposób na pokazanie wielofunkcyjnej powierzchni budynku, a dla najemców szansa na dotarcie do nowej grupy odbiorców z branży technologicznej i IT – komentuje Karolina Majcher, dyrektorka PR i marketingu w Master Management Group.

Na podstawie zdjęć, filmów i rzutów budynku stworzono kombinację najbardziej charakterystycznych przestrzeni, takich jak część biurowa, rozrywkowa, tarasy czy siłownia. Mapa jest dostępna dla wszystkich chętnych graczy. Można ją pobrać za darmo z Warsztatu Steam.