Respawn.pl

Strona główna » HIRO Spider, czyli budżetowa myszka dla graczy

HIRO Spider, czyli budżetowa myszka dla graczy

Autor: Patryk Głowacki
hiro spider

NTT System to dystrybutor, który zajmuje się sprzedażą sprzętu komputerowego. Niedawno swoją ofertę wzbogacili o model HIRO Spider.

Oceniany sprzęt sygnowany logiem HIRO przeznaczony jest dla graczy. Taką informację można znaleźć już na pudełku produktu. Opakowanie zawiera także niezbędne informacje dotyczące charakterystyki myszki. Z najważniejszych informacji dowiadujemy się, że „Spider”:

– posiada DPI na poziomie 250-7000
– osiąga częstotliwość raportowania do 1000 Hz
– częstotliwość próbkowania to 5300 fps
– jest kompatybilna z praktycznie każdym Windowsem

hiro spider

Statystyki nie oddają jednak w pełni tego, co myszka ma lub nie ma do zaoferowania. Jak zatem prezentuje się omawiany sprzęt?

Wygląd

Jeśli chodzi o wizualne wrażenia dotyczące sprzętu, przyjrzyjmy się myszce od strony technicznej.  Tutaj nie można się do niczego przyczepić. Jak na „pająka” przystało, cały design wzorowany jest na tymże zwierzęciu. Myszka jest jednak dobrze wyprofilowana i skonstruowana. Na pierwszy rzut oka nie widać niedoskonałości, które przeszkadzałyby w odbiorze. Od strony czysto technicznej myszka wygląda po prostu dobrze.

Warto pochylić się także nad walorami estetycznymi. Obecny świat lubi błyskotki, dlatego naprzeciw temu wyszło HIRO, dodając w myszce świecące elementy. Z racji „Spidera” oświetlenie tworzy niejako sieć. Osobiście uważam to za ciekawy pomysł, nadający „smaczku” myszce. Produkt ma do zaoferowania cztery kolory podświetlenia, które można modyfikować za pomocą programu w zależności od własnych upodobań.

Hiro spider

Technika

Co do spraw bardziej związanych z grą, to produkt posiada wszystko, co trzeba. Na myszce znajduje się łącznie sześć przycisków, z czego jeden służy do zmiany czułości sensora. Każdy z nich znajduje się na swoim miejscu i tu również nie można się przyczepić. Jedyny szkopuł, jaki w tym aspekcie ma produkt to preferencje. W teorii myszka przeznaczona jest dla graczy zarówno lewo, jak i praworęcznych. Problem polega jednak na tym, że nie posiada ona klawiszy funkcyjnych po obu bocznych stronach, co najpewniej sprawi dyskomfort „mańkutom”.

hiro spider

Rozgrywka

Gdy zabrałem się do pierwszych meczów CS:GO na nowym sprzęcie, o mało co nie dostałem skurczu żołądka z powodu nerwów. Z niewiadomych mi przyczyn w sprzęcie zacinał się lewy przycisk, co skutecznie utrudniało mi grę, jak i sprawiło, że miałem ochotę zaprzestania dalszego testowania i powrotu do mojego starego sprzętu. Tak samo jednak, jak problem się pojawił, tak samo zniknął. Dalsze korzystanie z myszki było już dużo przyjemniejsze, gdyż nie płatała ona „figli”.

Osobiście korzysta mi się z niej przyjemnie. Zaletą, przynajmniej w moim mniemaniu, jest fakt, iż sprzęt jest dość obszerny, dzięki czemu dobrze wypełnia dłoń. Dla fanów większych myszek  produkt powinien zdać egzamin.

Ponadto podczas rozgrywki nie można narzekać na inne elementy. Ślizgacze są naprawę przyzwoite, dzięki czemu myszkę prowadzi się przyjemnie. Sensor również nie szykuje nam niemiłych niespodzianek, więc z pomocą „Spidera” można cieszyć się grą.

Cena

Jedną z największych zalet myszki jest jej cena, która oscyluje w granicach 100 złotych. Jest to zatem rozsądna opcja dla graczy, którzy nie chcą wydawać na sprzęt przesadnej ilości pieniędzy. Patrząc na produkt, jak dostajemy, cena jest adekwatna do poziomu.

Podsumowanie:

HIRO „Spider” to solidnie wykonany sprzęt, który w większości dobrze spełnia swą funkcję. Zarówno estetycznie, jak i technicznie myszce niczego nie brakuje. Jeśli jesteś amatorem, który lubi sobie czasem „poklikać”, lecz nie chcesz wydawać fortuny na sprzęt, to zdecydowanie jest to myszka godna zakupu. Jeśli z kolei zamieszasz zostać profesjonalnym graczem, który chce mocno skupić się na grze, to warto jednak zainwestować w bardziej profesjonalny produkt.

[review]