Respawn.pl

Strona główna » E-sport i jego historia na jednej infografice

E-sport i jego historia na jednej infografice

Autor: Sergiusz Lelakowski

Infografiki to świetny sposób przedstawiania skomplikowanych statystyk w taki sposób, by były zrozumiałe dla typowego Kowalskiego. Nie inaczej jest w przypadku grafiki zawartej poniżej.

 

Z obrazka dowiadujemy się, że historia e-sportu sięga lat 70-tych ubiegłego wieku, kiedy to organizowano pierwsze turnieje w Spacewar, a później (lata osiemdziesiąte) w Space Invaders. Jedno dziesięciolecie później to początki rewolucji sportów elektronicznych – Nintendo World Championships, ale przede wszystkim premiera Starcraft: Brood War. Produkcji, przez którą e-sport w Korei Południowej stał się sportem narodowym. Wiek dwudziesty pierwszy to premiera kolejnego rewolucyjnego tytułu – League of Legends, który premierę miał w 2009 roku. Pozostałe wydarzenia zobaczycie na infografice poniżej.

Co ciekawe, CS:GO, chociaż nie przebił League of Legends pod względem pul pieniężnych, to może się pochwalić większą ilością profesjonalnych graczy i zorganizowanych turniejów w 2016 roku. Aż 70 milionów funtów było do wygrania w imprezach związanych z Dota 2.

Polecamy rzucić okiem na pozostałe statystyki. Naprawdę robią wrażenie.

infografika

Źródło: Gamereactor.eu