Respawn.pl

HISTORYCZNA CHWILA! 9INE AWANSUJE NA OSTATNI MAJOR W CS:GO!

Autor: Filip Woszczek
9INE, IEM Rio 2023

Środa 12 kwietnia 2023 roku to bez wątpienia dzień historyczny dla polskiej sceny Counter-Strike’a. Jedyny polski zespół w kwalifikacjach pokonuje Vitality, by osiągnąć bilans 3-0, tym samym awansując na ostatni turniej rangi Major w CS:GO. 

Pistoletówka wpadła na konto Vitality, ale odpowiedź od 9INE pojawiła się już od rundy trzeciej, powiększając liczbę zdobytych rund do ośmiu (8:2). Duża przewaga 9INE została nieco zmniejszona pod koniec połowy, ale i tak pozostali z dziewięcioma rundami zaliczki na następną połowę. Pistoletówki na tej mapie wyglądały zdecydowanie lepiej dla francuskiej organizacji, co momentalnie dało remis (11:11). Polacy wzięli sprawy w swoje ręce, zdobywając ostatnie 5 rund na swoje konto, więc mogli przejść z komfortem mentalnym na Anubis.

Początek tej mapy wyglądał na lekką dominację tym razem od strony Vitality (6:1), które w ataku ani na chwilę nie pozwoliło na utratę prowadzenia (8:7). Równie świetnie zaprezentował się polski zespół, zaczynając walkę już od rundy pistoletowej (12:8). Ich rywale byli już o rundę od wyrównania wyniku, ale to wtedy padło kluczowe zwycięstwo, by dalej iść do przodu. Polscy zawodnicy ani na moment nie zatrzymali się, pędząc prosto po 16 punkt na tej mapie.

Wygrana w tym spotkaniu oznacza, że polska formacja osiągnęła właśnie bilans 3-0, co daje im bezpośredni awans do fazy Legend BLAST.tv Paris Major 2023.

9INE9INE20VitalityVitality
Vertigo 16:11, Anubis 16:11

Pierwsza połowa Mirage rozegrała się z niemałymi problemami dla ekipy Monte. Drużyna, której wyborem padła ta mapa, nie zachwyciła jeśli chodzi o pierwszą część tego spotkania, zdobywając zaledwie 3 punkty. O wiele lepiej Szymon “kRaSnaL” Mrozek i spółka zaprezentowali się w drugiej połowie, zmniejszając deficyt rund względem rywala do 3 (12:15). Kluczowy punkt i tak wpadł na konto Heroic, więc można było przenieść się na Overpass.

W odróżnieniu od poprzedniej mapy, dobry start zaliczył zespół Monte. Wszystko jednak posypało się od wyniku 3:1, a ich rywale zdobyli aż 8 rund z rzędu. Po zmianie stron tym razem to Monte pokazało dobre kilka rund w ataku (12:10), ale wkrótce obie ekipy spotkały się na równi przy wyniku 14:14. Na nieszczęście polskiego zawodnika, Heroic dokończyło robotę i zamknęło spotkanie na dwóch mapach.

Heroicheroic20MonteMonte
Mirage 16:12, Overpass 16:14

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR B znajdziecie w naszej dedykowanej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.