Respawn.pl

HIT! ENCE LEPSZE OD VITALITY NA IEM FALL

Autor: Krzysztof Sarna

Chciałoby się rzec, że to nam się śni! Rzeczywistość jednak jest taka, że to dzieje się naprawdę! ENCE wygrało z Teamem Vitality w przedostatnim dniu zmagań fazy grupowej na Intel Extreme Masters Fall. 

Nie zaczęcie tego tekstu od wiktorii ENCE z Vitality byłoby naprawdę wielkim nadużyciem. Jest się z czego cieszyć, bo wygrana polskiego duetu w wykonaniu Pawła “dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza jest sporym osiągnięciem. Mówimy tu o triumfie siedemnastej ekipy świata nad trzecią i to naprawdę w dobrym stylu. Organizacja wywodząca się z Finlandii wygrała na Mirage’u rezultatem 16:8. To zatem przekłada się na to, że polskie duo i ich koledzy są na drugim miejscu w grupie B i mają dziewięć punktów, a więc tyle samo co “Pszczoły”. 

Należy także opowiedzieć o pozostałych wynikach drużyn z udziałem Polaków. Mateusz “mantuu” Wilczewski wraz z OG Esports pokonali Dignitas. Dziesiąta drużyna świata nie miała problemów ekipę ze Skandynawii bez większych trudności, o czym świadczy rezultat 16:10. Natomiast podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego odnieśli pierwszy triumf na IEM Fall górując nad Sporut. MAD Lions pokonało outisdera rezultatem 16:12 i tym samym zainkasowało pierwsze trzy punkty na swoje konto. 

W sobotę nie zabrakło także zaciętych pojedynków, bo komplet odsłon ujrzeliśmy w pojedynku pomiędzy Complexity Gaming a Astralis. CoL w decydującym momencie miało przewagę w postaci dwóch punktów (14:12), ale jej nie wykorzystało. W identycznej sytuacji było zresztą Sinners, które w ostateczności musiało pogodzić się z wyższością Movistar Riders. 

Sobotnie wyniki Intel Extreme Masters prezentują się następująco:

Heroic 1:0 Endpoint – Ancient 16:12

Complexity Gaming 0:1 Astralis – Nuke 14:16

Sinners 0:1 Movistar Riders – Vertigo 14:16

Team Vitality 0:1 ENCE – Mirage 8:16

Dignitas 0:1 OG Esports – Inferno 10:16

MAD Lions 1:0 Sprout – Ancient 16:12

fnatic 0:1 Ninjas in Pyjamas – Nuke 7:16

DBL PONEY 0:1 Fiend – Inferno 5:16

FaZe Clan 1:0 SKADE – Inferno 16:13

G2 Esports 1:0 FunPlus Phoenix – Inferno 16:10

BIG 1:0 AURA – Mirage 16:14

mousesports 0:1 Copenhagen Flames – Nuke 8:16