Respawn.pl

HIT! WISŁA KRAKÓW MIAŻDŻY FURIĘ I MELDUJE SIĘ W PÓŁFINALE PINNACLE WINTER SERIES 1

Autor: Krzysztof Sarna

Chyba mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw! Wisła All iN! Games Kraków wtorkowego wieczoru zdeklasowała FURIĘ w ćwierćfinale Pinnacle Winter Series 1.

Wisła Kraków nabiera rozpędu i to już widać. 34. siła świata pokonała trzynastą drużynę światowego rankingu HLTV i tym samym awansowała do półfinału Pinnacle Winter Series 1. Czasu na odpoczynek jednak nie ma, ponieważ już jutro kolejny mecz. Tym razem – premiowany finałem.

Ćwierćfinał Pinnacle Winter Series 1 z udziałem Białej Gwiazdy i FURII rozpoczął się na Nuke’u. Ten plan podyktowali Polacy, którzy już od samego jego początku zaznaczali swoją wyższość. Warto jeszcze z tego miejsca wspomnieć, że podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego wystartowali po stronie terrorystów. Zaczęło się od wysokiego prowadzenia, bo aż 5:0! Później Brazylijczycy nieco podgonili, ponieważ do Wiślaków tracili dwa oczka (7:5). Wraz z upływem rund było jeszcze lepiej, a po zmianie stron organizacja z Krakowa wcale nie zwolniła tempa. FURIA była totalnie bezradna i uległa do sześciu. 

Następnie zawody przeniosły się na wybór drużyny z Kraju Kawy, a więc Inferno. Wydawać by się mogło, że to właśnie na tej lokacji odpowiedzą Andrei “arT” Piovezan i jego koledzy. To, co jednak wydarzyło się na tej mapie przeszło najśmielsze oczekiwania chyba wszystkich Polaków. Grając po stronie antyterrorystów, wygrali oni aż czternaście odsłon (14:1)! Po powrocie do rywalizacji Brazylijczycy w końcu zaczęli punktować. Formacja z Ameryki Południowej górowała w trzech kolejnych odsłonach. Następnie doszło do nerwówki, ponieważ Wiślacy prowadzili 15:4 i musieli się jeszcze namęczyć, żeby postawić kropkę nad “i”. W ostateczności Kamil “Sobol” Sobolewski i jego koledzy triumfowali 16:8. 

Wisła All iN! Games Kraków 2:0 FURIA – Nuke 16:6, Inferno 16:4

Wiślacy w półfinale Pinnacle Winter Series 1 zmierzą się z Apeks. W równoległym pojedynku premiowanym finałem z kolei Copenhagen Flames zmierzy się z K23. Oba te starcia będą mieć miejsce już jutro, w środę. Jeśli chodzi o zawody z udziałem Polaków – tę zaplanowano na godzinę 15:00.