Respawn.pl

Strona główna » HObbit na celowniku NAVI? Hitowy transfer gigantów CIS na horyzoncie

HObbit na celowniku NAVI? Hitowy transfer gigantów CIS na horyzoncie

Autor: Marcin Kapusta

Według doniesień rosyjskich insiderów, może dojść do hitowego transferu na linii Natus Vincere – Cloud9. Do ukraińskiej formacji miałby trafić najlepszy kazachski gracz CS:GO, Abay “HObbit” Khasenov!

Po zakończeniu współpracy z Kirillem “Boombl4” Mikhailovem w maju bieżącego roku, Natus Vincere postanowiło zaangażować Viktora “sdy” Orudzheva, który dołączył do wschodnioeuropejskiego zespołu na zasadzie darmowego wypożyczenia z MAD Lions. 25-latek miał być tylko tymczasowym rozwiązaniem, jednak dobre wyniki osiągane przez ukraińską formację sprawiły, że utrzymał posadę w wyjściowej piątce na dłużej. Z jego obecnością na pokładzie, ekipa Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva zwyciężyła wiosenne finały BLAST Premier 2022, a także wywalczyła wicemistrzostwo IEM Cologne. Niemniej w niedalekiej może stracić posadę.

Powołując się na rosyjskie doniesienia, na celowniku kijowskiej organizacji znalazł się Abay “HObbit” Khasenov. Kazach od siedmiu miesięcy reprezentuje barwy Cloud9, a ostatnio wraz ze swoimi kolegami dotarł do ćwierćfinałów Majora IEM Rio de Janeiro, podobnie zresztą jak NAVI. W przeszłości 28-letni weteran również przymierzany był do Natus Vincere. Ostatecznie okazały się to tylko medialne spekulacje. Być może teraz będzie inaczej?

OverDrive twierdzi inaczej, podał nazwisko potencjalnego następcy

Alexey “OverDrive” Biryukov, mający w swoim CS-owym CV epizod trenerski w Espadzie, twierdzi inaczej. Według niego HObbit nie dołączy do Natus Vincere, lecz szeregi kolektywu zasilić może obecny gracz akademii, 17-letni Andrii “nipl” Kukharskyi.

Otrzymałem dziś informację, że NAVI zakontraktuje HObbita w miejsce sdy. Nie wiem oczywiście, ale wydaje mi się, że Cloud9 zrobi wszystko, by utrzymać obecny skład. Nie zmieniałbym nic w NAVI. Głównym problemem NAVI jest mentalność do turniejów, do których trzeba się mocno przygotować. Bo jak się jedzie na wakacje na dwa miesiące, to nie można, nawet mając przed sobą 2-3 tygodnie treningów, dobrze się przygotować. CS rządzi się tym, że podczas gry musisz być w pełni skupiony. Urlop należy brać raz na cztery miesiące.” – stwierdził OverDrive za pośrednictwem Twittera.