Respawn.pl

Hobbit na liście transferowej, nukkye dołącza do HellRaisers. Organizacja traci slot na majorze!

Autor: Krystian Terpiński
nukkye hellraisers hobbit major

Czyżby Major w CS:GO tracił na znaczeniu? HellRaisers zostało drugą po Cloud9 formacją, która postawiła zmiany w składzie wyżej od gwarantowanego miejsca na współorganizowanej przez VALVE imprezie. Nukkye zastąpił dziś Hobbita w podstawowym składzie ukraińskiej organizacji.

Abay “Hobbit” Khasenov dołączył do HellRaisers w listopadzie 2018 roku, zastępując w niej Vladyslava “bondika” Nechyporchuka. Po zwycięzcy majora w Krakowie spodziewano się, że pomoże drużynie wejść na wyższy poziom, jednak szybko okazało się, że wcale nie będzie o to tak łatwo. Bardzo słaby występ podczas IEM Katowice Major 2019 był jedynie zwieńczeniem kiepskich miesięcy w wykonaniu ekipy dowodzonej przez Kirilla “ANGE1A” Karasiowa. Ukraińska organizacja błyskawicznie dołączyła do transferowej karuzeli, wysyłając na ławkę rezerwowych Bence “DeadFoxa” Böröcza, w którego miejsce dołączył uznawany za jednego z najlepszych snajperów na świecie Tomáš “oskar” Šťastný. Wymuszona rotacja powstała również w chwili przenosin Özgüra “woxica” Ekera do mousesports, a lukę po nim załatał Christian “loWel” Garcia Antoran.

W momencie, kiedy wydawało się, że znamy już stabilny roster, który w nadchodzących miesiącach powalczy między innymi w ESL Pro League Season 9, pojawiła się informacja o wystawieniu Khasenova na listę transferową. Miejsce doświadczonego Kazacha zajął z kolei grający dotąd w NoChance, Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas. Tym samym młody zawodnik powraca do drużyny, w której miał już okazję stand-inować przy okazji DreamHack Masters Stockholm 2018.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wraz z odejściem Khasenova, HellRaisers utraciło prawo do gry na StarLadder Berlin Major 2019. Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone, gdyż w międzynarodowej formacji cały czas zakontraktowany jest wspomniany wyżej DeadFox, który może zostać użyty jako swojego rodzaju przepustka na prestiżowe zawody. Rejestracje zawodników jako trenerów i sprytne podmiany były głośnym tematem w przypadku IEM Katowice Major 2019 i nie jest wykluczone, że w przypadku braku zmian w przepisach podobne ekscesy będziemy mogli zobaczyć również tym razem.

Aktualny skład HellRaisers prezentuje się następująco:

  • Kirill “ANGE1” Karasiow
  • Issa “ISSAA” Murad
  • Tomáš “oskar” Šťastný
  • Christian “loWel” Garcia Antoran
  • Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas
  • Sergey “lmbt” Bezhanov (trener)
  • Bence “DeadFox” Böröcz (rezerwowy)
  • Abay “Hobbit” Khasenov (wystawiony na listę transferową)