Respawn.pl

Hobbit okrzyknięty mianem najlepszego zawodnika BLAST Premier Spring Final!

Autor: Krzysztof Sarna

Gambit Esports nieustannie udowadnia, że jest najzwyczajniej w świecie najlepszą drużyną na świecie. Drużyna ta wygrała wczoraj BLAST Premier Spring Final, a najlepszym ogniwem tej drużyny podczas tego turnieju okazał się Abay “Hobbit” Khasenov.

Faktem jest to, że gracze Gambit należycie wykonują swoją robotę. Miejsce, w którym się teraz znajdują, nie jest żadnym przypadkiem, a po prostu konsekwencją ich włożonego wysiłku i poczynionej pracy. W przypadku ostatniej zwycięskiej imprezy najwięcej włożył Hobbit, który otrzymał nagrodę MVP.

W tabelce przygotowanej przez portal HLTV ujrzeć możemy dziewięć map rozegranych przez Kazacha. Jednak to jego statystyki i liczby robią rzecz jasna największe wrażenie. Spośród tych wymienionych dziewięciu lokacji 27-latek tylko raz uzyskał niższy rating, a mianowicie 1.11 na Duście w finale z Natus Vincere. W innych przypadkach wszystkie zostały podświetlone na zielono. Jeśli natomiast chcemy mówić o tej najlepszej ocenie, to ta wyniosła aż 1.37 i to również na Duście, tyle że w pierwszym starciu z Evil Geniuses.

Khasenov ani razu nie uzyskał ujemnego stosunku zabójstw do śmierci. Największe KD Hobbit uzyskał na Mirage’u finalnych zawodów z Na’Vi. Wtedy reprezentant Gambit Esports mógł się pochwalić siedmioma zabójstwami na plus, a sam stosunek wyniósł 24-17. 

To drugie wyróżnienie MVP Hobbita w tym roku. Pierwsze otrzymał dokładnie pierwszego czerwca po wygraniu EPIC League CIS 2021. Jednak jeśli mówimy w kontekście ogólnego rozrachunku, to jest to trzecia tego typu nagroda. Pierwszą gracz z regionu CIS zainkasował za DreamHacka ZOWIE Open Winter w 2016 roku.