Respawn.pl

Strona główna » Hobby dla fanów FPSów

Hobby dla fanów FPSów

Autor: Partner serwisu

Czy zastanawiałeś się czasem, czy można porobić coś równie ciekawego, co będzie bezpośrednio powiązane z Twoją e-sportową pasją? Lubisz grać w FPS, ale zdajesz sobie sprawę, że należy Ci się nieco ruchu? Sprawdź swoje strzeleckie umiejętności w prawdziwym świecie.

Istnieje wiele sposobów na rozruszanie zastanych kości. Pomimo że granie w Halo Infinite, to genialna rozrywka, to doskonale wiesz, jak niezdrowe jest ciągłe przesiadywanie przed komputerem. Nieraz się pewnie zastanawiałeś nad pójściem na siłownię albo rozpoczęcia przygody z bieganiem, mimo to, różnie to bywa z wyrobieniem odpowiedniego nawyku. Polecamy nieco inną, ciekawszą formę spędzania czasu, która rozrusza Cię, a zarazem pokrywać się będzie z Twoją pasją.

  • Airsoft
  • Paintball
  • Strzelectwo

Wszystkie powyższe trzy sporty, wyśmienicie wiążą się z potyczkami przy konsoli, czy pececie. W zależności od stylu, na którym Ci zależy, możesz wybrać airsoft, który bardzo wiernie oddaje potyczki żołnierzy na froncie.

Przenieś się w świat prawdziwej bitwy

Jeśli zależy Ci na używaniu realistycznych replik broni, którymi do tej pory używałeś w Call of Duty, to może być wyśmienita okazja, żeby Wcielić się w rolę ulubionego bohatera zdejmującego kolejnych przeciwników.

Czasy manualnie przeładowywanych karabinów już dawno temu minęły. Obecnie absolutnym minimum są pistolety zasilane gazem, a najlepiej elektryczne, które tak łatwo oddają celne strzały całymi seriami.

Oczywiście zasięg nie będzie tak daleki, jak w przypadku prawdziwej broni, ale na potrzeby doskonałej zabawy oraz odegrania realnej potyczki pomiędzy oddziałami najemników, wydają się idealne. Oczywiście zakup odpowiedniego karabinu, to tylko początek inwestycji. Niezbędny będzie odpowiedni mundur polowy oraz obuwie.

Doskonała zabawa z airsoft gun

Całą resztę osprzętu będziesz mógł kompletować z biegiem czasu. Bardzo istotną cechą takich replik jest ich całkowita legalność, jeśli siła wystrzału nie przekracza 17J. Celność ich waha się w przedziale 15 do 100 metrów, co stanowi już naprawdę niezły wyczyn, aby z takiej odległości trafić poruszający się cel. Jeśli jednak chcesz zmierzyć się z nieruchomym celem, może powinieneś przyjrzeć się dokładniej pistoletom na CO2. Wiatrówki o wyglądzie pistoletów prosto z Counter Strike’a to doskonała okazja do wyśmienitej zabawy.

Wciąż nie musisz posiadań na nie zezwolenie, więc jedyne co Cię będzie ograniczać, przed spróbowaniem tej przygody to złożenie zamówienia na ulubiony model. Wiele z nich to wyśmienite repliki, które ciężko odróżnić od oryginału.

Zaopatrz się w tarczę strzelniczą albo zestaw puszek po ulubionym piwie i oddaj się przyjemności dziurawienia aluminium, każdym kolejnym celnym wystrzałem. Pamiętaj tylko, że strzały z wiatrówki różnią się zupełnie od prawdziwej broni. Tutaj odrzut ma także wpływ na celność, więc pamiętaj o tym, dokonując odpowiedniej korekty.

Paintball to sport dla ludzi w każdym wieku

Ostatnią propozycją, która jest najpopularniejsza w tym sektorze rozrywki. Mowa oczywiście o paintballu, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Na początek przygody polecamy szczególnie wzięcie udziału w zorganizowanej imprezie paintballowej. Dzięki temu unikniesz sporych kosztów początkowych.

Wyjątkowo emocjonująca zabawa przemówiła już do tysięcy osób na całym świecie. Doskonała opcja do spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Rozbijające się na Twoim ciele żelatynowe kulki wypełnione farbą, tym bardziej motywują o sprytne unikanie wystrzelonych pocisków. Prędkość kulki sięga 91 metrów na sekundę, więc założenie maski ochronnej jest niezbędne.

Powszechnie stosuje się także luźniejsze ciuchy, które niwelują impet uderzenia pocisku. Mimo rozmaitych zabezpieczeń nie da się uniknąć częstych siniaków na ciele, więc jeśli zamierzasz niebawem lecieć na urlop do ciepłych krajów, wstrzymaj się odpowiednio wcześniej z tego typu zabawami.

Mamy nadzieję, że powyższe sporty, zachęca Cię do urozmaicenia sobie gry przed konsolą. Jest to doskonałe urozmaicenie, a także nadaje zupełnie innego spojrzenia na prowadzoną dotychczas rozgrywkę w świecie wirtualnym.