Respawn.pl

Hogwarts Legacy pobiło rekord Cyberpunka 2077 na Twitchu

Autor: Michał Maćkowski
Hogwarts Legacy

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w 2023 roku pobiła z okazji przedpremiery rekord na Twitchu. Hogwarts Legacy od teraz jest najchętniej oglądanym tytułem dla jednej osoby na platformie, co wcześniej należało do Cyberpunka 2077.

Wczoraj swoją przedpremierę miało długo wyczekiwane Hogwarts Legacy produkcji Avalanche. W Polsce gra znana pod nazwą Dziedzictwo Hogwartu ustanowiła nowy rekord na Twitchu, który wcześniej należał do Cyberpunka 2077 od CD Projekt Red. Grę na transmisjach jednocześnie oglądało 1 200 000 ludzi.

Hogwarts Legacy już z pierwszym rekordem na Twitchu

Co by nie mówić, Hogwarts Legacy to długo wyczekiwany tytuł, szczególnie dla fanów Harrego Pottera. Gra produkcji Avalanche od samego początku podbijała serca graczy i krytyków, którzy już mają za sobą pierwsze wykonane czary. Wczoraj gra opanowała Twitcha i ciężko było znaleźć streamera, który nie spróbował latania na miotle.

Gra z okazji przedpremiery może pochwalić się pobiciem rekordu, który wcześniej należał do Cyberpunka 2077 od polskiego studia CD Projekt Red. Hogwarts Legacy zostało najchętniej oglądaną grą dla jednej osoby na Twitchu. Podczas wczorajszej przedpremiery grę u streamerów na całym świecie oglądało ponad 1 200 000 osób. Wcześniejszy rekord należący co Cyberpunka wynosił milion.

Dodatkowy ekwipunek za oglądanie transmisji z Hogwarts Legacy

Na transmisjach na Twitchu, na których streamerzy grają w grę, uruchomiono specjalne zrzuty, które umożliwiają zdobycie dodatkowych przedmiotów. Z pewnością umożliwienie zdobycia dodatkowego ekwipunku podbiło wyniki, jednak i tak trzeba przyznać, że gra już od dłuższego czasu była bardzo wyczekiwana przez fanów.

Oficjalna premiera gry nastąpi już 10 lutego. Produkcja trafi na początku na PC, PS5 oraz Xbox Series X/S. Natomiast posiadacze starszych konsol jak PS4 i Xbox One będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem zanurzyć się w świat Hogwartu będą mogli dopiero w kwietniu.