Respawn.pl

Honoris, 9INE i Siuhy przetrwali pierwszy dzień drugich kwalifikacji do IEM Brazil

Autor: Michał Maćkowski

Drugie otwarte kwalifikacje do IEM Brazil zdecydowanie lepsze dla Polaków. Pierwszy dzień przetrwali bowiem reprezentanci Honoris, 9INE oraz Kamil “siuhy” Szkaradek z GamerLegion.

Pierwsze otwarte eliminacje do IEM Brazil nie poszły po myśli polskich drużyn, jednak awans zgarnął Szymon “kRaSnaL” Mrozek z Monte. Tym razem może być nieco lepiej, bo w drugim dniu drugich otwartych kwalifikacji zobaczymy łącznie jedenastu Polaków.

9INE, Honoris i Siuhy walczą o IEM Brazil

Szesnaście drużyn, dwa polskie zespoły, Kamil “siuhy” Szkaradek z GamerLegion i dwa ostatnie miejsca w zamkniętych eliminacjach do IEM Brazil. Tak wygląda sytuacja przed startem drugiego dnia otwartych ostatnich eliminacji do imprezy w Brazylii, gdzie na ten moment pewny gry z Polaków jest tylko Maciej “F1KU” Miklas z OG.

Trzy zwycięskie mecze, z czego dwa w systemie BO1 dzielą Polaków od zamkniętych eliminacji do IEM Brazil. W pierwszej części drabinki znalazło się Honoris i Kamil “siuhy” Szkaradek, którzy mogą spotkać się w ćwierćfinale. Jednak przed tym ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa musi pokonać ukraińskie Lazer Cats, a międzynarodowy zespół z Polakiem graczy Falcons.

W drugiej części drabinki znalazło się natomiast 9INE, które w 1/8 zagra z BLINK. Polacy w przypadku zwycięstwa w ćwierćfinale zmierzą się z wygranym meczu pomiędzy Copenhagen Flames a IKLA. Co ciekawe, Duńczycy mecz wcześniej wyeliminowali z gry Anonymo.

Harmonogram spotkań z udziałem Polaków w ramach kwalifikacji do IEM Brazil