Respawn.pl

Strona główna » HONORIS czy AGO? Kto sięgnie dziś po Mistrzostwo Polski?

HONORIS czy AGO? Kto sięgnie dziś po Mistrzostwo Polski?

Autor: Krzysztof Sarna

To jest ten wielki dzień. Już dzisiaj poznamy nowego Mistrza Polski w Counter-Strike’u: Global Offensive. O tytuł ten zawalczy HONORIS oraz x-kom AGO. 

To już ostatnie i z czystym sumieniem można rzec – decydujące starcie wiosennej odsłony ESL Mistrzostw Polski. Po dwóch miesiącach grania nadszedł ten moment, w którym poznamy najlepszą drużynę znad Wisły, a tą będzie HONORIS bądź x-kom AGO.

Wielki finał rozpocznie się o godzinie 17:00 i rozgrywany będzie w formacie Best of Three. Dziwić może przede wszystkim udział HONORIS w finale, bo jak już wcześniej wspominaliśmy – przed rozpoczęciem sezonu poza samą drużyną nikt takiego scenariusza nie brał pod uwagę. Tę formację jednak trzeba pochwalić już z tego miejsca, bo przecież wystarczy się cofnąć w czasie chociażby o rok, kiedy to HONORIS grało po prostu słabo. Jednak czas okazał się tutaj receptą na sukces i widać, że wraz z jego upływem ekipa Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa prosperuje, o czym doskonale świadczy zajście do dzisiejszego finału. Zespół ten pokonał we wczorajszym półfinale Izako Boars wynikiem 2:1. Tuż przed rozpoczęciem dzisiejszych zawodów pewne jest to, że HONORIS na takim wyniku nie będzie chciało poprzestać, wszak będąc w finale, cel jest oczywisty. 

Łatwo jednak nie będzie, bo po drugiej stronie znajdzie się x-kom AGO, które bądź co bądź jest na ten moment najlepszym zespołem w kraju. “Jastrzębie” plasują się na 36. pozycji w światowym rankingu HLTV, a wczoraj wygrały 2:1 z Anonymo Esports, triumfując na mapach 16:6 i 16:11. Warto z tego miejsca przytoczyć także to, że przecież Anonymo jeszcze w piątek pokonało Ninjas in Pyjamas. Trudnym zadaniem jest wytypowanie faworyta, bo minimalną przewagę co prawda ma AGO, ale HONORIS gra bardzo konsekwentnie i przez cały ten sezon zaskakiwało. Po raz ostatni te drużyny spotkały się 8 marca także w ESL Mistrzostwach Polski. Wtedy doszło na do wygranej przez podopiecznych Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa 16:11, ale później ukazał się remis po piętnaście. 

Wygrany nie tylko zostanie Mistrzem Polski. Na najlepszą drużynę kraju czeka także czek o wartości 25 tysięcy złotych. Co więcej – zwycięzca awansuje do ESL National Championships Global Playoff Spring, a więc wydarzenia, z którego będzie można awansować do etapu Play-In ESL One Cologne bądź też na IEM Summer. 

17:00 | HONORIS vs. x-kom AGO – BO3 [Transmisja