Respawn.pl

HONORIS KOŃCZY DZIAŁALNOŚĆ!

Autor: Michał Maćkowski
Honoris

Niespodziewane informacje dotarły do społeczności esportowej z obozu Honoris. Wiktor “TaZ” Wojtas i Filip “NEO” Kubski ogłosili zakończenie projektu i zamknięcie tym samem organizacji.

Kolejna polska organizacja kończy oficjalnie swoją działalność. Tym razem na takich ruch zdecydowało się Honoris, które w swoich szeregach posiadało tylko graczy CS:GO. Legendy światowego Counter-Strike, czyli TaZ i NEO po trzech latach zdecydowali się zamknąć organizację.

To koniec Honoris

Oficjalnie za pośrednictwem swoich mediów, Honoris poinformowało o zamknięciu projektu. Organizacja działała przez ostatnie trzy lata i ciężko mówić tutaj o wielkich sukcesach na scenie międzynarodowej. Maksymalnie skład organizacji TaZa i NEO zajmował #43 miejsce w rankingu HLTV i nie potrafił przebić szklanego sufitu.

Dlatego organizacja z dniem 29 marca kończy swoją działalność, co jest kolejnym ciosem dla polskiej sceny esportowej. W ostatnich miesiącach z polskiego podwórka CS:GO uciekło bowiem także między innymi PACT.

W obliczy braku wystarczających środków finansowych na kolejne lata – wspólnie zdecydowaliśmy o zakończeniu działalności Honoris w dotychczasowej formule. Tak jak trzy lata temu połączyła nas chęć do wspólnego działania i zbudowania czegoś od zera, tak teraz chcemy zakończyć naszą współpracę w ramach Honoris – mówi Wiktor “TaZ” Wojtas w oficjalnym oświadczeniu organizacji

Co dalej?

W oświadczeniu organizacji przeczytać możemy, że trwa proces likwidacji spółki Honoris i tym samym organizacji. Z końcem marca 2023 roku rozwiązane zostaną z zawodnikami i trenerem kontrakty, dzięki czemu każdy z nich będzie mógł poszukiwać nowych wyzwań. Na ten moment nie wiemy, co dalej planuje TaZ i NEO, jednak niewykluczone, że obydwaj zawodnicy także pójdą w swoje strony. Pełne oświadczenie organizacji znajdziecie tutaj.

Skład Honoris wyglądał następująco:

  • Wiktor “TaZ” Wojtas
  • Dawid “lunAtic” Cieślak
  • Kamil “reiko” Cegiełko
  • Kamil “Sobol” Sobolewski
  • Dawid “SaMey” Stańczak
  • Filip “Neo” Kubski
  • Vincent “vinS” Jozefiak